Baja España Aragón 2018 - 16 Polaków w Baja Aragón

śro, 11 lipca 2018 godz. 09:13:16 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Baja Aragon

Przygoński/Panseri | Fot. X-raid

16 Polaków widnieje na liście zgłoszeń Baja Aragón Teruel, siódmej rundy Pucharu Świata (20-22 lipca). Prowadzący w punktacji Kuba Przygoński i Tom Colsoul skorzystają z Mini John Cooper Works Rally. Aron Domżała i Maciej Marton wsiądą do Hiluxa z Overdrive Racing. Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak zapowiedzieli Land Cruisera w T2.

W mistrzostwach Hiszpanii zgłosili się Patrycja Brochocka i Krzysztof Wicentowicz, Magdalena Zając i Tomasz Mroczek (Dacie Duster) oraz Mirosław Stocerz i Rafał Marton (Can-Am BRP).

Lista obejmuje 150 samochodów i UTV, 12 ciężarówek, 57 motocykli i 24 quady. Zabraknie zwycięzcy poprzednich dwóch edycji, Nassera al-Attiyaha. Z Przygońskim powalczą o punkty Martin Prokop i Miroslav Zapletal. Władimir Wasiliew przesiada się z Mini do Hiluxa. Pozostałymi kolegami Domżały w Overdrive będą Xevi Pons, Erik van Loon i Jesús González Calleja. 

Martin Macík Jr przywiezie Liaza. Bonver Dakar Team zgłosił Tatry Jamal dla Tomáša Vrátný'ego i Jaroslava Valtra.

Joan Barreda z Monster Energy Honda Team zamierza wygrać motocyklową klasyfikację po raz piąty, trzeci z rzędu. W nowym składzie wystąpi zespół Sherco TVS. Do Adriena Metge i Aravinda Prabhakara dołączą Michaël Metge i Guillaume Spaeth. ORLEN Team zgłosił Macieja Giemzę i Adama Tomiczka. W FIM Bajas World Cup powalczą również Krzysztof Jarmuż i Paweł Stasiaczek (wszyscy KTM).

Arkadiusz Lindner zapowiedział Can-Ama Bombardier w quadowym FIM Bajas World Cup.