16 polskich zgłoszeń na Raid of the Champions

śro, 7 listopada 2018 godz. 10:38:07 skomentuj rajdy terenowe

Hummer Miroslava Zapletala | Fot. Ofrroadsport.cz

16 polskich zgłoszeń nadeszło na Raid of the Champions - końcową rundę FIA CEZ Cross Country Rally Championship (współczynnik 2) i mistrzostw Węgier. Rajd organizowany przez GarZone Events, bazuje na rallycrossowym torze Nyirád Motorsport Center. Od piątku do niedzieli zaplanowano 9 odcinków specjalnych na terenie komitatu Veszprém. Próby mierzą łącznie 268 km.

Jedynkę otrzymał Miroslav Zapletal, wraz z Rafałem Momotem już pewny mistrzostwa CEZ w T1. Miejsce na prawym fotelu zajmie tym razem Marek Sýkora. Za H3 Evo VII widnieją na liście Ford F-150 Zdenka Pořízka, LPR Porsche Macan Pála Lónyaia, Mosquito R1 Juraja Ulricha, Yamaha Garilla Zoltána Garamvölgyi'ego.

Liderzy CEZ w T2, Tomasz Piec i Michał Marczewski (Toyota Land Cruiser) powalczą w grupie z Rebeką i Grzegorzem Jankowskimi (Pajero) oraz Tomaszem Baranowskim i Łukaszem Kurzeją (Land Cruiser). W TH również mamy polskich liderów mistrzostw Europy Środkowej. Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec nakleją dziewiątkę na Mitsubishi L200. Top 10 zamykają Jacek Soboń i Przemysław Markowski (Nissan Navara).

Kolejne polskie załogi w TH to Sławomir Jabłoński i Rafał Jędrys (Pajero), Patrycja Brochocka i Michał Ogórek, Magdalena Zając i Kazimierz Ruszel, Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow (Dacie Duster), Grzegorz Brochocki i Krzysztof Wicentowicz (Nissan X-Trail), Przemysław Bednarczyk i Jakub Moliter (Land Cruiser), Piotr Burchacki i Łukasz Bomba (Patrol). Radosław Bomba pilotuje Carstena Danne (Land Cruiser).

W UTV zgłosili się Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz, Cezary Woch i Przemysław Lipiński, Dariusz Szor oraz Tomasz Wojtyra (Can-Amy Maverick X3). Lista obejmuje 21 samochodów, dwie ciężarówki, 18 UTV, 12 motocykli i cztery quady. 

Fot. Offroadsport.cz