Afryka wróci do łask?

wto, 22 maja 2018 godz. 16:15:11 skomentuj rajdy terenowe

fot. Dakar Rally

Dyrektor Rajdu Dakar, Etienne Lavigne, zdradził, że zespół organizacyjny bada możliwość powrotu imprezy do Afryki.

Dakar przeniósł się do Ameryki Południowej w 2009 roku, po tym, gdy w 2008 roku rywalizacja została odwołana przez zagrożenie terrorystyczne. Organizatorzy mieli jednak trudności z zaplanowaniem trasy imprezy na 2019 roku i rozpoczęto rozmowy o powrocie na „Czarny Ląd".

- Możecie sobie wyobrazić, że w kontekście przyszłego roku, musimy myśleć o innych lokalizacjach, ponieważ nie możemy cierpieć przez decyzje, nad którymi nie możemy zapanować. Nie możemy pozwalać sobie na takie sytuacje. Dakar to największy rajd na świecie i musimy zaplanować jego przyszłość - mówił Lavigne dla motorsport.com.

- Od kilku miesięcy pracujemy nad zbudowaniem kontaktów w innych krajach, takich jak Algieria, Angola i Namibia. Kilka razy byliśmy też w Algierii, by spotkać się z władzami i wiemy, że są chętni, by zorganizować u nich rajd. Wszyscy kierowcy i zespoły, co roku czekają na atrakcyjny i interesujący Dakar. Musimy więc myśleć o innych krajach - dodał.

Dakar ostatni raz pojawił się w Algierii w 1993 roku. W 1992 roku zawodnicy przejechali przez Angolę i Namibię, gdy trasa maratonu biegła z Paryża do Kapsztadu.

fot. Dakar Rally