Abu Dhabi Desert Challenge 2018 - Alphand wraca w Mini

sob, 17 marca 2018 godz. 10:07:49 skomentuj rajdy terenowe

Luc Alphand | Fot. silkwayrally.com

X-raid wysyła sześć Mini na Abu Dhabi Desert Challenge, trzecią rundę Pucharu Świata (24-29 marca). Liderzy punktacji, Kuba Przygoński i Tom Colsoul wsiądą do Mini John Cooper Works Rally.  Drugim egzemplarzem nowego Mini 4WD pojadą Yazeed al-Rajhi i Timo Gottschalk. Za kierownicą Mini All4 Racing zobaczymy Stephana Schotta oraz debiutantów w X-raidzie, Eugenio Amosa i Krisa Rosenbergera.

Wydarzeniem będzie powrót Luca Alphanda - zwycięzcy Dakaru 2006, wcześniej mistrza świata w zjeździe, zdobywcy Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim (jedna duża Kryształowa Kula, cztery małe). 52-latek z Briançon poprowadzi Mini John Cooper Works Buggy. Miejsce na prawym fotelu zajmie Andreas Schulz.

Alphand pauzował od czerwca 2009 roku. Doznał wówczas złamania kręgosłupa podczas motocyklowego enduro Rand’Auvergne.

- Nie mogę się doczekać startu - powiedział jedenastokrotny uczestnik Dakaru, ostatnio pomagający organizatorom Silk Way Rally. - Podczas Dakaru rozmawiałem ze Svenem (Quandtem) na temat rajdowego powrotu za kierownicą nowego buggy. Ponieważ kocham jazdę po piasku, od razu pomyślałem o Abu Dhabi Desert Challenge. Sven spontanicznie zaproponował mi start w Mini John Cooper Works Buggy i oczywiście się zgodziłem. Zobaczymy, co będzie możliwe po tak długiej przerwie. Mam świetnego pilota, Andiego, a buggy w styczniu pokazało potencjał. Nie spoczywa na mnie żadna presja. Po prostu nie mogę się doczekać...

Fot. silkwayrally.com