Awaria Hiluxa

czw, 13 września 2018 godz. 10:21:24 skomentuj rajdy terenowe

Hilux NAC Rally Team | Fot. Facebook

Awaria, jaka spotkała samochód Pawła Molgo i Rafała Martona na drugim etapie Turkmen Desert Race, niestety okazała się niemożliwa do usunięcia w rajdowych warunkach i Polacy zmuszeni byli wycofać się z dalszej rywalizacji. Na trzy dni przed końcem maratonu załoga NAC Rally Team plasowała się na ósmym miejscu w samochodowej stawce, siódmym w T1, czwartym w klasie.

- Niestety z powodu awarii układu wtryskowego, braku możliwości pełnej diagnostyki i naprawy w warunkach, w jakich się znajdujemy, postanowiliśmy wycofać się z dalszej walki – donosi z Turkmenistanu Paweł Molgo.

Kłopoty z silnikiem Polacy zaczęli odczuwać jeszcze przed półmetkiem II etapu, a mimo to w 46-stopniowym upale kontynuowali zmagania na morderczym oesie. Z ośmiu cylindrów jednostki napędowej Toyoty pracowały tylko sześć, a jakby tego było mało, 30 kilometrów przed metą pojawiły się problemy z ładowaniem. Załoga NAC Rally Team ukończyła oes, a wtedy do całonocnej walki przystąpili mechanicy. Mimo ich starań awaria okazała się zbyt poważna, a jej naprawa na biwaku okazała się niemożliwa.

Znakomite wrażenie, jak nowy rajd wywarł na Polakach, pozwala mieć nadzieję graniczącą z pewnością, że nie była to ich ostatnia wizyta w Turkmenistanie.