Baja Russia‐Northern Forest - Baja Russia z Domżałą

pon, 5 lutego 2018 godz. 09:35:46 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Domżała

Domżała/Gospodarczyk | Fot. Facebook

Zgodnie z regulaminem imprezy, w środę powinniśmy poznać listę zgłoszeń Baja Russia - pierwszej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych (16-18 lutego). Organizatorzy przesunęli jednak termin zgłoszeń do 7 lutego. Poinformowano, że zgłosiło się już pięciu kierowców z priorytetu FIA, w tym ubiegłoroczny zwycięzca rajdu, Aron Domżała. Wśród rywali warszawskiego kierowcy znajdą się Martin Prokop, Miroslav Zapletal, Władimir Wasiliew i Boris Gadasin. Oprócz miejscowych załóg, zgłoszenia nadeszły z Polski, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Turkmenistanu, Kataru i Argentyny. Rosjanie oczekują jeszcze paru gwiazd. Wstępnie zapowiedział start Nasser al-Attiyah.

Trasę z pięcioma oesami o łącznej długości 521 km, wytyczono na terenie rejonów suojarwskiego i sortawalskiego w Republice Karelii, przy granicy z Finlandią. Odbiór administracyjny i badanie kontrolne przewidziano w Sortawale. Bazą rajdu będzie Park Górski Ruskeala - ośrodek turystyczny przy Niebieskiej Autostradzie, łączącej Rosję z Finlandią, Szwecją i Norwegią. Metę zlokalizowano w osiedlu Wiartsila, w rejonie sortawalskim.

W ubiegłorocznej edycji Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk jadący Hiluxem z Overdrive Racing, pokonali o niemal 5,5 minuty Miroslava Zapletala. G-Force Andrieja Nowikowa, szybszego o dwie minuty od Domżały, nie przeszedł końcowego badania kontrolnego. Awaria wykluczyła Marcina Łukaszewskiego i Magdalenę Duhanik.

Fot. facebook.com/aron.domzala