Dakar Rally 2019 - Czterej muszkieterowie Dakaru

czw, 10 stycznia 2019 godz. 12:16:03 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: dakar, motul

Dakar 2019 | fot. DPPI

Nicola Dutto w marcu 2010 roku miał poważny wypadek podczas Italian Baja. Doznał paraliżu. To jednak nie przekreśliło jego miłości do motocykli oraz rajdów terenowych.

Pokonał wiele przeciwności, aby stanąć na starcie Rajdu Dakar 2019, jako pierwszy w historii sparaliżowany motocyklista.

Jedzie na specjalnie przebudowanym KTM’ie.  W przygotowaniach pomogli mu Víctor Rivera, Pablo Toral i Julián Villarrubia, którzy również biorą wraz z nim udział w tegorocznej imprezie.

- Wszyscy za jednego, jeden za wszystkich - powiedział Dutto. - Jesteśmy jak czterej muszkieterowie Dakaru.

Nicola ukończył trzeci etap rajdu na 123 miejscu, ponad pięć godzin za najszybszym Xavierem de Soultraitem.

Dla Włocha każdy ukończony etap jest jak zwycięstwo: - Pierwsze 50 km poszło dobrze, ale seria małych wydm, które przyszły później, sprawiła że odcinek stał się trudniejszy - relacjonował. - Przewróciłem się ze dwadzieścia razy. Przed tankowaniem, straciłem paliwo. To kosztowało nas jakieś półtorej godziny.

- Moje marzenie spełniło się, kiedy dziesięć lat temu zaliczyłem Dakar. Teraz pomagam Nicoli w spełnieniu jego marzeń, co jest niesamowite. Cieszę się, że jadę u jego boku – powiedział Julián Villarrubia.

Razem działają jak dobrze naoliwiona maszyna. Victor zajmuje się nawigacją i jedzie z przodu, aby Nicola mógł uniknąć pułapek. Pablo i Julian trzymają się blisko, gotowi rzucić się na pomoc przyjacielowi, ilekroć wpadnie w tarapaty.

- To wyczerpująca przygoda, ale co ważniejsze, wspaniałe doświadczenie – podsumowuje Nicola.


 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar