Rajd Dakar 2017 - Dakar bez Dąbrowskiego i Czachora

pon, 12 grudnia 2016 godz. 12:04:39 skomentuj rajdy terenowe

Konferencja ORLEN Team | Fot. ORLEN Team

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor nie wystartują w Rajdzie Dakar 2017. Najbardziej doświadczeni polscy dakarowcy skoncentrują się w przyszłym roku na działalności w reaktywowanej Akademii Młodych Talentów Orlen Team. Celem będzie wyszukiwanie uzdolnionych motocyklistów.

Do Kuby Piątka w motocyklowej ekipie Orlenu dołączył debiutant w Dakarze, Adam Tomiczek. 22-latek z Cieszyna pojedzie na KTM 450. Kuba Przygoński, który zaliczy Dakar w Mini All4 Racing tworząc załogę z Tomem Colsoulem, podczas konferencji prasowej w Warszawie zapowiadał walkę o top 10, a jeżeli się uda - to nawet o czołową piątkę.

- To będzie wyjątkowy sezon rajdowy. W styczniu na starcie Dakaru zobaczymy trzech naszych reprezentantów. Oprócz Kuby Przygońskiego, pilotowanego przez Toma Colsoula, barwy ORLEN Team reprezentować będzie dwóch motocyklistów: Kuba Piątek i Adam Tomiczek. To nasi utalentowani zawodnicy, którzy pod okiem Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora zdobywali rajdowe szlify – powiedział Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

- Rok temu udanie debiutowałem na Dakarze jako kierowca rajdowy. Od tego czasu wiele się zmieniło, poprawiłem szybkość i technikę jazdy. Zdobyłem bezcenne doświadczenie, które jest niezbędne w rajdach terenowych. Przede mną najważniejszy start w sezonie, jestem gotowy walczyć z najlepszymi kierowcami cross country – powiedział Kuba Przygoński.

- Jadę na Dakar, żeby zmierzyć się z samym sobą. Stawić czoła wielkiemu wyzwaniu i sprawdzić, gdzie leży moja granica. Ostatnie miesiące poświęciłem na intensywne przygotowania do startu. Po pięciu miesiącach rehabilitacji jestem głodny rywalizacji na najwyższym poziomie – powiedział Kuba Piątek.

- W listopadzie zająłem bardzo dobre miejsce w silnie obsadzonym, pustynnym rajdzie Maroka. Teraz czeka mnie pierwszy Dakar, gdzie będę mierzył się z najlepszymi zawodnikami na świecie. To dla mnie duże wyróżnienie i dodatkowa motywacja do pracy. Cieszę się, że PKN ORLEN daje mi szanse w tak prestiżowym rajdzie – powiedział Adam Tomiczek.

 


 

Fot. ORLEN Team