Dakar Rally 2019 - Dakar: Etap 3

śro, 9 stycznia 2019 godz. 10:58:49 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: dakar, motul

Dakar 2019 | fot. DPPI

Na start trzeciego etapu Rajdu Dakar zawodnicy mają do przejechania zaledwie sześć kilometrów. Następnie czeka ich rywalizacja na odcinku specjalnym mierzącym 331 km. Potem na biwak jeszcze 461 km dojazdówki.

Środa to kolejny mocno piaszczysty etap. Trasa z początkiem na poziomie morza, wspina się później na wysokość ponad 2000 metrów n. p. m. Dla niektórych to z pewnością okazja do podjęcia ryzyka po poniesionych wczoraj stratach. Zawodnicy odkryją nowy obszar wydm - Acari.

We wtorek Sebastien Loeb dał doskonałą odpowiedź na opinie, które mówiły, że charakter Dakaru 2019 nie jest dla niego idealny. Po wczorajszym etapowym zwycięstwie, kierowca prywatnego Peugeota znów ma okazję do pokazania swoich umiejętności, podczas gdy Carlos Sainz, Nasser Al-Attiyah, Stéphane Peterhansel, Kuba Przygoński, będą atakowali, aby odzyskać czas w klasyfikacji generalnej.

Po wczorajszym zwycięstwie wśród motocyklistów, Matthias Walkner będzie otwierał trasę do Arequipy. Zwycięzca z 2018 roku jest w stanie wykonać tę misję, ale wielce prawdopodobne jest, że będzie musiał stoczyć walkę z Hondami Ricky’ego Brabeca i Joana Barredy, zespołu wspieranego przez Motula.

Pierwszy motocyklista rusza na trasę o 11:40 polskiego czasu. Załogi samochodów rozpoczynają rywalizację o 12:44.

fot. DPPI

Partner Strategiczny Rajdu Dakar