Rajd Dakar 2017 - Dakar zablokowany

śro, 11 stycznia 2017 godz. 19:28:40 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Lavigne

Wioska Volcán | Fot. DPPI

Xavier de Soultrait, który o 7.00 opuścił biwak w Salcie, o godzinie 14.23 dotarł do Chilecito jako pierwszy uczestnik Rajdu Dakar.

Dzisiaj rano z 233 pojazdów pozostałych w rajdzie, Saltę osiągnęło tylko 135. Po osunięciu gruntu na drodze nr 9, w wiosce Volcán, gdzie dwie osoby zginęły pod błotną lawiną, a około tysiąca ewakuowano, organizatorzy Dakaru wyznaczyli alternatywną trasę przez San Antonio de los Cobres. Drogi w górach są jednak wąskie, zabłocone i praktycznie nieprzejezdne dla dużych ciężarówek.

Do godziny 15.00 Saltę osiągnęły 223 dakarowe pojazdy. ASO wydało komunikat informując, że część materiału logistycznego została zablokowana na wczorajszej dojazdówce. Organizatorzy zamierzaja zastąpić te materiały i wyślą śmigłowce, żeby ściągnąć do Salty około 60 pracowników zaangażowanych w rajdzie. Chodzi przede wszystkim o ludzi i sprzęt do obsługi punktów kontrolnych na każdym etapie.

- Rajd będzie jutro kontynuowany, jeżeli zapewnimy poprawne, satysfakcjonujące warunki bezpieczeństwa na trasie - powiedział Francetv Sport dyrektor Dakaru, Etienne Lavigne. - Czy jestem optymistą w tej kwestii? Pozostaję pragmatykiem. Kontynuujemy prace i dzisiaj wieczorem pozostało nam jeszcze trochę czasu. Postaramy się doprowadzić jutro do startu.

Fot. DPPI