Derousseaux pilotką Shinozuki

wto, 27 listopada 2018 godz. 18:32:36 skomentuj rajdy terenowe

Africa Eco Race

Kenjiro Shinozuka, od tygodnia 70-latek, widnieje na liście zgłoszeń Africa Eco Race (30.12-14.1). Pilotką pierwszego japońskiego zwycięzcy Dakaru będzie Cathy Derousseaux, uczestniczka RSMP, ostatnio tworząca załogę z Bryanem Bouffierem w mistrzostwach Francji. Cathy startowała w Dakar Rally 2013, a na początku kariery pełniła rolę asystentki technicznej w dakarowym zespole Mitsubishi. 

W 11 edycji maratonu do Dakaru zapowiedziano ponad sto pojazdów. Wśród motocyklowych faworytów znajdują się Pål Anders Ullevålseter, Francisco Arredondo i Alessandro Botturi. Nie zabraknie Franco Picco, dwukrotnie drugiego w Dakar Rally.

Spośród gwiazd samochodowej stawki organizatorzy wymienili Jean-Pierre'a Strugo i Dominique'a Housieaux w buggy Optimus, Yvesa Fromonta i Patricka Martina w buggy Tarek. Zespół Fous du Volant utworzą Jean-Noël Julien, David Gérard, Philippe Gosselin i Dominique Laure. W UTV zapowiedziano mistrza Francji Endurance, Philippe Pinchedeza, Senegalczyka Jean-Huguesa Moneyrona.

Trzykrotny zwycięzca rajdu, Tomáš Tomeček zmierzy się w T4 z Elisabethe Jacinto, belgijskim weteranem Noëlem Essersem. Zgłoszono 10 ciężarówek. 

Fot. facebook.com/CathyDerousseauxCopilote