Baja Portalegre 2017 - Domżała ma podium!

pią, 20 października 2017 godz. 19:25:57 skomentuj rajdy terenowe

Hilux Arona Domżały | Fot. Overdrive Racing

Aron Domżała i Maciej Marton otwierają listę zgłoszeń 31. Baja Portalegre 500, końcowej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych (26-28 października). Bez względu na wyniki Domżała utrzyma trzeci stopień podium w końcowej klasyfikacji - za Nasserem al-Attiyahem i Kubą Przygońskim. Na portugalską rundę nie zgłosili się kierowcy, którzy mogliby zagrozić Aronowi - Khalid al-Qassimi, Yasir Seaidan i Mohammed Abu Issa.

Za Hiluxem z Overdrive Racing ustawiono Hummera Miroslava Zapletala, zwycięzcy z 2012 roku (wówczas z Maciejem Martonem). Ricardo Porém spróbuje wygrać Baja Portalegre czwarty raz z rzędu, tym razem jadąc Fordem Ranger z South Racing. Kolejne miejsca na liście zajmują rodacy Poréma, João Ramos (Toyota Hilux) i Nuno Matos (Opel Mokka Proto). Boris Gadasin zgłosił G-Force BARS. Miguel Barbosa wraca do rajdów terenowych w Mitsubishi ASX z Wevers Sport. X-raid przywiezie trzy Mini - dla Borisa Garafulica, Guilherme Spinellego i Michele De Nory.

Adam Bomba i Michał Bomba zgłosili Bowlera Nemesis, Zbigniew Jasiewicz i Szymon Gospodarczyk - BMW X5 CC. Stawka FIA obejmuje 57 samochodów - 48 zapowiedziano w krajowej klasyfikacji.

Fot. Overdrive Racing