Africa Eco Race 2019 - Drugi norweski zwycięzca

czw, 10 stycznia 2019 godz. 15:51:00 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Jensen

Kristian Felix Jensen | Fot. Facebook,

Jeden z trzech motocyklistów Team Ullevålseter w Africa Eco Race, Kristian Felix Jensen wygrał dziewiąty etap maratonu do Dakaru. Norweg wyprzedził Simone Agazziego o 2.08, Påla Andersa Ullevålsetera o 3.44. Lider rajdu, Alessandro Botturi oddał Jensenowi 5.44.

Po 38-kilometrowej dojazdówce do Chinguetti rozpoczęto odcinek specjalny o długości 374 km. Następnie zawodnicy pokonali 69 km z powrotem na biwak w Amodjar.

David Gérard i Pascal Delacour okazali się najszybsi w Auto/Camion. Buggy Optimus MD  Gérarda i  Philippe Gosselina przedzielił Igor Bouwens w Iveco, po wczorajszej awarii triumfator dnia w T4.

Etap 9: Amodjar - Amodjar 482 km (OS 374 km)

MOTOCYKLE
1. Kristian Felix Jensen (N) KTM 450 5:09.18
2. Simone Agazzi (I) Honda CRF 450 RX +2.08
3. Pål Anders Ullevålseter (N) KTM 450 +3.44
4. Domenico Cipollone (I) KTM 450 +4.56
5. Alessandro Botturi (I) Yamaha WR 450F +5.44
6. Patrice Carillon (F) KTM 450 +8.05
7. Francisco Arredondo (GCA) KTM 450 +14.00
8. David Mabbs (GB) KTM 450 +26.03
9. Franco Picco (I) RGP Picco Special +31.39
10. Philippe Cavelius (F) KTM 450 +38.36

PO ETAPIE
1. Botturi 37:07.34, 2. Ullevålseter +5.15, 3. Agazzi +2:07.05, 4. Jensen +2:28.18, 5. Cipollone +5:20.16, 6. Arredondo +5:32.06, 7. Cavelius +5:36.58, 8. Carillon +5:55.55, 9. Rahm +8:44.04, 10. Zaťko +8:53.55.

SAMOCHODY
1. David Gérard/Pascal Delacour (F) Optimus MD 4:36.40
2. Philippe Gosselin/David Bonon (F) Optimus MD +6.45
3. Patrick Martin/Didier Bigot (F) Mercedes Tarek CI +10.29
4. Jean-Noël Julien/Rabha Julien (F) Optimus MD +19.22
5. Jean-Pierre Strugo/François Borsotto (F) Optimus MD +31.35
6. Jean-Luc Pisson-Ceccaldi/Thomas Gaidella (F) Can-Am Maverick X3 +39.47
7. François Cousin/Stéphane Cousin (F) Nissan Navara +50.18
8. Yves Fromont/Paul Vidal (F) Buggy Tarek +55.20
9. André Hirigoyen/François Cazalet (F) Buggy ND +57.17
10. Aleksiej Titow/Andriej Rusow (RUS) Ford F-150 +57.31

PO ETAPIE
1. Strugo 35:56.41, 2. Martin +1:20.39, 3. Gérard +1:29.03, 4. Julien +1:45.10, 5. Fromont +1:48.39, 6. Mognier +4:35.33, 7. Roquesalane +7:18.25, 8. Cousin +8:10.08, 9. Bruno Fretin +10:39.44, 10. Benoît Fretin +11:01.41.

CIĘŻARÓWKI
1. Igor Bouwens/Frits Driesmans/Ulrich Boerboom (B) Iveco Trakker Evo 2 4:39.11
2. Tomáš Tomeček (CZ) Tatra 815 +32.34
3. Elisabete Jacinto/José Teixeira/Marco Cochinho (P) MAN TGS +35.46
4. Noël Essers/Marc Lauwers/Johan Cooninx (B) MAN TGA +48.48
5. Johan Elfrink/Dirk Schuttel (NL) Mercedes Zetros +49.08
6. Bolesław Lewickij/Stanisław Dołgow (RUS) GAZ Sadko Next 4x4 +55.48
7. Michaił Szklajew/Aleksandr Łaguta (RUS) GAZ Sadko Next 4x4 +3:06.19

PO ETAPIE
1. Jacinto 38:41.10, 2. Essers +2:12.17, 3. Elfrink +5:53.49, 4. Bouwens +5:18.01, 5. Tomeček +17:21.30, 6. Lewickij +22:36.20, 7. Szklajew +25:57.16, 8. den Hartigh +41:27.14.

Fot. facebook.com/KristianFelixJensen