Dakar 2018 - Famin: Nie mam pojęcia, jak to się skończy

czw, 11 stycznia 2018 godz. 08:41:12 skomentuj rajdy terenowe

Stephane Peterhansel | fot. Bruno Famin

Dużo kontrastów towarzyszy zespołowi Peugeot Total podczas Rajdu Dakar.

Francuska ekipa zajmuje dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. Na koncie mają już trzy etapowe zwycięstwa. Niestety wczoraj z rywalizacją pożegnali się Sebastien Loeb i Daniel Elena.

- Dakar 2018 jest bardzo skomplikowany i codziennie dużo się dzieje - powiedział Bruno Famin, szef zespołu. - Naprawdę nie mam pojęcia, jak to się skończy. Mimo, że po środowym etapie mamy dość dużą przewagę w klasyfikacji generalnej, po tym co widzieliśmy do tej pory, nie możemy być niczego pewni.

- Wiedzieliśmy, że to będzie ostatni, ale najbardziej skomplikowany etap na piaszczystej pustyni, co było naprawdę przerażające dla większości uczestników - dodał. - Sebastien i Daniel naprawdę mieli pecha. Starając się utrzymać wysokie tempo wpadli do dziury, której nie widzieli. To jest tym trudniejsze, biorąc pod uwagę, że samochód jest nienaruszony. Jednak oczywiście Daniel nie może kontynuować jazdy będąc w takim stanie.  

Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret zajmują pierwsze miejsce w rajdzie. Mają ponad trzydzieści minut przewagi nad kolegami - Carlosem Sainzem i Lucasem Cruzem. Jazdę, po problemach na czwartym etapie, kontynuują Cyril Despres i David Castera.

Loeb/Elena | fot. DPPI
fot. DPPI