Gadasin i Kamazy

pon, 16 kwietnia 2018 godz. 08:00:54 skomentuj rajdy terenowe

Karginow/Mokiejew/Leonow | Fot. Kamaz Master

Boris Gadasin i Dmitrij Pawłow wygrali Baja Zołoto Kagana, drugą rundę mistrzostw Rosji w rajdach terenowych, przeprowadzoną w obwodzie astrachańskim. Dwójka Suprotec Racing jadąca G-Force BARS, wyprzedziła o 9.50 załogę Kamaza - Andrieja Karginowa, Andrieja Mokiejewa i Igora Leonowa, najlepszych w T4.

Na trzecim miejscu w generalce znaleźli się zwycięzcy Dakaru - Eduard Nikołajew, Jewgienij Jakowlew i Władimir Rybakow (+22.20). Nikołajew jadący Kamazem z kabiną Mercedesa Zetros, liderował w T4 ale poniósł straty z powodu zerwania przewodu paliwowego. Dmitrij Sotnikow w nowym Kamazie 43509, ustąpił Nikołajewowi o 9.24. Kolejne miejsca w T4 zajęli kierowcy białoruskich MAZ-ów - Siarhiej Wiazowicz (+40.23) i Aliaksiej Wiszniewski (+46.43).

W gazowym Kamazie 4326 z numerem 304, w sobotę doszło do zaplanowanej przez zespół zmiany kierowcy. Miejsce Antona Szibałowa zajął Siergiej Kuprianow, wcześniej zajęty obowiązkami w Gazpromie. Zgodnie z regulaminem, załoga wypadła z klasyfikacji. Kuprianow przygotowuje się do Silk Way Rally.

Gadasin/Pawłow | Fot. Suprotec Racing

Nikołajew/Jakowlew/Rybakow | Fot. Kamaz Master

Baja Zołoto Kagana | Fot. Kamaz Master

Fot. Kamaz Master / Suprotec Racing