Baja Russia‐Northern Forest - GAZ w nowym składzie

pon, 12 lutego 2018 godz. 11:59:20 skomentuj rajdy terenowe

GAZelle Next T1 | Fot. Iwan Siedow

Fabryczny zespół GAZ Raid Sport radykalnie zmienił skład przed sezonem 2018. Ekipa z Uljanowska wystawi cztery załogi w Baja Russia. W Pucharze Świata powalczy 19-letni Jegor Ochotnikow, dysponujący pikapem T1 GAZelle Next. W mistrzostwach Rosji grupy R zgłoszono Aleksieja Ignatowa, Jewgienija Suchowienkę (GAZelle Next) oraz Iwana Samarina (Sobol 4x4), który reprezentuje BFCEC Sport.

Z zespołu odeszli bracia bliźniacy Aleksandr i Michaił Kostriukowowie (w ubiegłym roku pierwsze i trzecie miejsce w mistrzostwach Rosji grupy R). Obydwaj przenieśli się do autocrossu. Ignatow i Suchowienko mają duże doświadczenie w rajdach drogowych. Mistrz Rosji w N2 z 2008 roku, Aleksiej Ignatow zaliczył ostatnio VW Polo Cup 2014, a następnie przesiadł się na fotel pilota. Jewgienij Suchowienko do ubiegłego roku reprezentował fabryczny zespół Łada Sport Rosnieft.

Nie zmieniono załóg dwóch Sadko Next w T4. Ciężarówki pojawią się w następnych rundach mistrzostw Rosji. Do Michaiła Szkliajewa i Bolesława Lewickiego dołączy w wybranych rajdach Tatiana Jelisiejewa, znana ze startów w rallycrossie.

Fot. Iwan Siedow