Dakar Rally 2019 - Giemza i Tomiczek trenowali w Dubaju

pią, 14 grudnia 2018 godz. 15:01:42 skomentuj rajdy terenowe

Giemza i Tomiczek

Pustynny krajobraz pełen wydm i warunki mające przypominać te panujące w styczniu w Peru. Motocykliści Orlen Team mają za sobą ostatnie treningi przed Rajdem Dakar 2019 – Maciek Giemza i Adam Tomiczek szlifowali formę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Do startu Dakaru pozostały zaledwie 23 dni. Maciek Giemza i Adam Tomiczek miniony tydzień poświęcili na treningi wśród piasków Dubaju pod okiem legendy ORLEN Team i rajdu Dakar Marka Dąbrowskiego. Zawodnicy trenowali na motocyklach enduro, przystosowanych do rajdów Baja.

- Warunki pogodowe, jak i terenowe w Dubaju idealnie wpisują się w przygotowania do Dakaru. Spędziliśmy kilka dni na wydmach, by w Peru czuć się na nich swobodnie i móc od początku trzymać rajdowe tempo. Pracowaliśmy też nad kondycją i siłą fizyczną – to będzie niezwykle istotne na Dakarze, gdzie zapowiadają się bardzo wymagające odcinki. Teraz staram się na 110% zregenerować organizm, by na początku stycznia być głodnym jazdy  – mówi Maciek Giemza.

 -  Zgrupowanie w Dubaju minęło bardzo szybko, a treningi na wydmach były bardzo owocne. Cieszę się, że mogliśmy poćwiczyć jazdę w terenie, bo od ostatniej wizyty na pustyni minęło już sporo czasu. Oprócz zajęć na motocyklach, mieliśmy możliwość popracować nad formą jeżdżąc na rowerach czy biegając. Trenowaliśmy blisko wydm, więc organizm cały czas przyzwyczajał się do warunków, jakie czekają nas w Peru. Teraz pozostaje naładować akumulatory i czekać na start – mówi Adam Tomiczek.

41. rajd Dakar rusza 6 stycznia 2019 roku w Limie (Peru).
 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar