Rajd Dakar 2017 - Hirvonen liczył na więcej

pon, 16 stycznia 2017 godz. 12:27:58 skomentuj rajdy terenowe

Mikko Hirvonen | fot.fb.com/mikkowrc

Mikko Hirvonen przyznał na łamach portalu motorsport.com, że jego drugi start w Rajdzie Dakar okazał się dużo bardziej wymagający od debiutu. Fin w zeszłym roku dotarł do mety zmagań na czwartej lokacie. Tegoroczną edycję zakończył na trzynastym miejscu.

- Ten Dakar był o wiele trudniejszy i bardziej wymagający niż pierwszy. Na początku mieliśmy dobre tempo i byliśmy bardzo zadowoleni, ale pojawiły się problemy. Wszystko stało się jednego dnia, ale to część gry. Poszło źle, ale nadal cieszę się. To była prawdziwa przygoda - mówił Hirvonen.

- W pewnym sensie moje wyniki idą w złą stronę. Teraz mam pewne doświadczenie i powinienem wyrównać zeszłoroczny wynik, a nie cofać się w taki sposób. Wydaje mi się, że z moim doświadczeniem i ulepszeniami samochodu mieliśmy realne szanse na podium, ale to nie dla nas w tym roku - dodał.

- Myślę, że było dobrze i byliśmy szybcy. To daje dobrą zachętę na przyszłość. Mam nadzieję, że wrócę za rok. To nie jest jeszcze pewne, ale mam nadzieję, że wystartuję - zakończył.

fot. fb.com/mikkowrc