Rajd Dakar 2017 - Hirvonen uszkodził chłodnicę

pią, 13 stycznia 2017 godz. 09:49:59 skomentuj rajdy terenowe

Mikko Hirvonen | fot.fb.com/mikkowrc

Mikko Hirvonen, który przemierza trasę Rajdu Dakar za kierownicą Mini, poinformował, że wczorajsza strata jest efektem awarii chłodnicy, do której doszło po kolizji Fina z jedną z ciężarówek.

Były wicemistrz świata rozpoczynał etap jako piąty kierowca klasyfikacji generalnej. Na wczorajszym etapie Fin na początku dwukrotnie zabłądził, dwa razy przebił oponę i uszkodził skrzynię biegów. Na domiar złego zderzył on się z jedną ciężarówek i na biwak dotarł on bez maski.

- Śledziliśmy jedną ciężarówkę przez dłuższy czas. Była ona przepuszczana przez wolniejszy pojazd, który zniknął w kurzu. Jechałem bardzo wolno, ale w kurzu. Byłem na drugim biegu, gdy zobaczyłem ją i zahamowałem. Uderzyłem w jej tył. Skrzynia była zepsuta, więc nie mogłem cofać. W kurzu otworzyłem maskę i zobaczyłem, że uszkodziłem chłodnicę - relacjonował Hirvonen dla motorsport.com.

- Gdy naprawialiśmy chłodnicę wyrzuciłem maskę, ponieważ była połamana. Teraz z maską jest w porządku, za wyjątkiem uszkodzonej skrzyni biegów - dodał Fin.

Na wczorajszym etapie Fin stracił blisko pięć godzin i spadł na piętnaste miejsce w klasyfikacji samochodów.

fot. fb.com/mikkowrc