Hungarian Baja 2017 - Hungarian Baja po polsku

nie, 6 sierpnia 2017 godz. 08:47:04 skomentuj rajdy terenowe

Przygoński/Panseri | Fot. X-raid

Trzykrotny zwycięzca Hungarian Baja, Nasser al-Attiyah otwiera listę zgłoszeń węgierskiej rundy Pucharu Świata (11-13 sierpnia), poprzedzającej w kalendarzu Baja Poland. Za Hiluxem Katarczyka ustawiono Mini John Cooper Works Rally Kuby Przygońskiego i Toma Colsoula. Trzeci numer startowy otrzymali Aron Domżała i Maciej Marton, koledzy Nassera w Overdrive Racing.

Samochodowa lista liczy 39 pozycji (plus trzy ciężarówki). Mikko Hirvonen, który przed rokiem świętował w Veszprém swoje pierwsze zwycięstwo w rajdach terenowych, wsiądzie do Mini John Cooper Works Rally z numerem 4. Za Fordami F-150 Evo Martina Prokopa i Miroslava Zapletala widnieje BMW GPR Marcina Łukaszewskiego i Magdaleny Duhanik-Persson.

Trzecie Mini X-raidu otrzymają Conrad Rautenbach i Filipe Palmeiro. Tomasz Piec i Daniel Dymurski powalczą w T2 Land Cruiserem nr 21. W krajowej klasyfikacji MNASZ wystartują Mariusz Wiatr i Artur Szczygieł (SAM MRT) oraz Adam i Michał Bomba (Bowler Nemesis). W kategorii Open Buggy będą rywalizować Mirosław Stocerz i Rafał Marton (Can-Am Maverick X3) oraz Marcin Sobiech i Inez Kieliba (Yamaha YXZ 1000R).

Motocyklową atrakcją rajdu będzie Štefan Svitko (KTM 450), drugi w Dakarze 2016, zwycięzca etapu. Krzysztof Jarmuż, również dakarowiec, zgłosił Hondę CRF 450 w mistrzostwach Europy w rajdach Baja. Zapowiedziano 42 motocykle i 12 quadów - z Yamahą Raptor pięciokrotnego triumfatora Dakar Rally, Josefa Macháčka, dwukrotnie najszybszego w Hungarian Baja. W FIM Bajas World Cup zmierzą się z rywalami Paweł Samek (Suzuki LTR 450) i Jarosław Kalinowski (E-ATV 690), w mistrzostwach Europy - Przemysław Pawłowski (E-ATV 690) i Agata Stefaniak (KTM XC 525).

W piątek o 17.00 (motocykliści) rozpocznie się 11-kilometrowy prolog pod Veszprém. Na sobotę zaplanowano dwa przejazdy 136-kilometrowego oesu. Niedzielny program obejmuje powtarzany odcinek o długości 103 km.

Fot. X-raid