Italian Baja 2017 - Italian Baja bez tajemnic

pon, 12 czerwca 2017 godz. 08:58:27 skomentuj rajdy terenowe

Mayer/Clair | Fot. italianbaja.com

W Udine, w Palazzo Mantica zaprezentowano 24 edycję Italian Baja - szóstą rundę Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych (16-18 czerwca). Na liście zgłoszeń widnieją 74 załogi. Z jedynką pojadą Mohamed Abu-Issa i Xavier Panseri. Za Mini X-raidu ustawiono Hiluxa Arona Domżały i Macieja Martona, Mini Kuby Przygońskiego i Toma Colsoula, G-Force Borisa Gadasina. Numer 5 otrzymali Martin Kaczmarski i Tapio Suominen, zgłoszeni w Hiluxie przez Overdrive Racing. Tomasz Piec i Bartłomiej Boba rywalizujący w T2, nakleją na Land Cruisera numer 43. Mariusz Wiatr i Artur Szczygieł zapowiedzieli SAM-a MRT w TH.

Na prezentacji obecna była załoga elektrycznej Acciony z numerem 100. Kierowcą będzie Andrea Mayer - towarzyszka życia Stéphane Peterhansela, pilotką - Emma Clair.

W piątek o 16.55 rozpocznie rywalizację 19,8-kilometrowy superoes Memorial Azzaretti pod Valvasone. Następnie załogi przejadą na Piazza XX Settembre w Pordenone, gdzie o 19.00 nastąpi wybór pozycji startowych przez czołową dziesiątkę. Sobotni program obejmuje trzy przejazdy odcinka Cantina (San Lorenzo - Valvasone), mierzącego 109 km. W niedzielę zaplanowano powtarzany Valvadrom (Valvasone - Rauscedo) o dlugości 76 km.

Fot. italianbaja.com