Loeb kontuzjowany

pon, 17 lipca 2017 godz. 21:41:10 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Loeb

Sébastien Loeb | Fot. Peugeot Sport

Sébastien Loeb i Daniel Elena wycofali się z Silk Way Rally na pięć dni przed końcem maratonu. Dzisiaj rano załoga Peugeota 3008 DKR Maxi prowadziła z przewagą godziny 8 minut nad Cyrilem Despresem.

Samochód uszkodzony na 82 kilometrze oesu, dałoby się naprawić, ale Loeb mocno skręcił nadgarstek i palec wskazujący lewej ręki. Nie może właściwie utrzymywać kierownicy. Za radą lekarzy, Seb zrezygnował z dalszej jazdy, żeby odzyskać sprawność przed następnymi ważnymi startami w tym sezonie - przede wszystkim w rallycrossie.

- Na trasie była dziura, której nie zauważyłem - powiedział Sébastien Loeb, zmuszony do zjechania z odcinka na CP2 i skorzystania z asfaltowej drogi. - Uderzyliśmy w nią od wewnątrz i złamaliśmy niektóre części z przodu samochodu. Kilka razy zatrzymywaliśmy się, żeby naprawić Maxi i móc kontynuować jazdę. W końcu musieliśmy skorzystać z pomocy serwisowej ciężarówki. Nie mogliśmy ukończyć odcinka, bo nadchodziła noc. To był dla nas długi dzień. Mam skręcony nadgarstek i nie czuję się najlepiej. Nie mogę kontynuować jazdy, ponieważ nie potrafię właściwie utrzymać kierownicy. Wiem jednak, że Team Peugeot Total byłby w stanie naprawić samochód. Miałem bardzo dobre wyczucie Peugeota 3008 DKR Maxi. Pojazd dobrze się sprawował i jestem przekonany, że potrzebujemy właśnie Maxi, aby zmierzyć się z przyszłorocznym Dakarem.

Peugeot 3008 DKR Maxi | Fot. Peugeot Sport

Peugeot 3008 DKR Maxi | Fot. Peugeot Sport

Sébastien Loeb | Fot. Peugeot Sport

Sébastien Loeb | Fot. Peugeot Sport

Fot. Peugeot Sport