Loeb: Mam ostatnią szansę na wygranie Dakaru

pon, 2 października 2017 godz. 15:38:04 skomentuj rajdy terenowe

Sebastien Loeb | fot. Peugeot

Sebastien Loeb przyznał w rozmowie z Autosportem, że najbliższa edycja Rajdu Dakar może być ostatnią szansą na odniesienie sukcesu w południowoamerykańskim maratonie. Nieoficjalnie Peugeot ma zrezygnować ze swojego programu w rajdach terenowych.

- To będzie bardzo ważne, ponieważ wydaje mi się, że to ostatnia szansa. Może Peugeot będzie kontynuował program, ale nie wierzę w to. Teraz mamy większe doświadczenie i zwycięstwo byłoby wspaniałe. Trudno jednak przewidzieć, co wydarzy się w trakcie rajdu. Wiemy, że mamy szybkość, ale na Dakarze wiele zależy od nawigacji, co było widać w zeszłym roku - mówił Loeb.

- Przygotujemy się do startu najlepiej jak potrafimy. Mamy większe doświadczenie, a samochód jest silniejszy. Mamy wszystko, by wygrać, ale nie będzie łatwo - dodał.

- Wiem, że mamy dobry rytm jazdy i z reguły jestem szybszy od zespołowych kolegów, ale tracimy na nawigacji. Daniel wykonał świetną pracę, ale pilot Peterhansela ma dużo większe doświadczenie i w zeszłym roku nie popełniał błędów. Mam nadzieję, że u nas będzie podobnie. Każdy błąd, który nam się przytrafił, wynikał z nauki i teraz wiemy, czego spodziewać się. Niektórzy kierowcy potrzebują dziesięciu lat startów, więc oczywiście nadal będziemy uczyć się, ale mogliśmy wygrać i wierzę, że zrobimy to w najbliższym starcie - zakończył.