Rajd Dakar 2017 - Loeb nie miał szczęścia

nie, 15 stycznia 2017 godz. 12:44:27 skomentuj rajdy terenowe

fot. fb.com/SebLoebOfficiel

Sebastien Loeb, który zakończył tegoroczną edycję Rajdu Dakar na drugim miejscu, przyznał, że brak zwycięstwa i doświadczenie zdobyte w tym roku pomoże mu w kolejnych terenowych startach. Dodał jednak, że szczęście nie sprzyjało mu.

- Wydaje mi się, że muszę być zadowolony. To był długi rajd i drugie miejsce to dobry wynik. Przede wszystkim mamy 1-2-3 dla Peugeota. To niesamowite dla zespołu. Jestem szczęśliwy z wyniku zespołu, ale z mojej perspektywy wolałbym wygrać. To było jednak bardzo ekscytujące i zwyciężyć mógł tylko jeden z nas - mówił Loeb dla motorsport.com.

- Przez cały czas nie mieliśmy szczęścia. Pojawiły się problemy techniczne i kapeć, który zakończył walkę. Nawet nie wiem, co stało się z samochodem. Zatrzymaliśmy się na 26 minut i nie znaleźliśmy przyczyn awarii. To był pech i gdy tracisz pół godziny na etapie to ciężko jest wrócić - dodał.

- Byłem przekonany do naszego rozwoju od zeszłego roku. W Silk Way wiele dowiedziałem się i byłem o wiele silniejszy. Wciąż nie mam jednak tak dużego doświadczenia jak inni. Nie było dobrą wiadomością to, że będzie mniej odcinków WRC. To była skomplikowana sytuacja z nawigacją. Jestem jednak szczęśliwy, ponieważ byłem bardzo szybki. Jesteśmy na dobrej drodze. Myślę, że najważniejszą rzeczą jakiej nauczyliśmy się to nawigacja. Zdobyliśmy doświadczenie, które może być pomocne w przyszłości - zakończył.

fot. fb.com/SebLoebOfficiel