Dakar Rally 2019 - Loeb ścigał się z samolotem

nie, 6 stycznia 2019 godz. 20:03:26 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Loeb, Gordon

Loeb/Elena | Fot. dakar.com

W bazie lotniczej Las Palmas zakończyły się odbiór administracyjny i badanie kontrolne przed 41. Rajdem Dakar. Pojazdy przejechały do parc fermé przy Avenida Circuito de Playas w Magdalena del Mar, gdzie o godz. 21.00 naszego czasu rozpocznie się honorowy start.

Sébastien Loeb i Daniel Elena przed BK pościgali się z samolotem. Badanie kontrolne przeszli dzisiaj faworyci - motocyklowe zespoły KTM, Hondy i Yamahy, samochodowe ekipy Mini i Toyoty. Robby Gordon w drugim terminie podstawił swoje trzy Textrony XX, trochę nadmuchane UTV.

- To był koszmar - powiedział Kalifornijczyk. - Statek wiozący naszą serwisową ciężarówkę czekał w porcie przez osiem dni i nie dobił do nabrzeża. Fajnie, że możemy rywalizować UTV w kategorii samochodów. To zwariowane, ale jeżeli się przyjrzycie, nasze pojazdy nie są mniejsze od Mini. Tak naprawdę są sporo większe. To przyszłość motorsportu i offroadowego przemysłu. Możemy sprzedawać te pojazdy i jednocześnie się nimi ścigać. Sądzimy, że będzie OK, ale szczerze mówiąc, do jutra się o tym nie przekonamy. Czeka nas krótki oes, lecz przynajmniej dowiemy się, gdzie jesteśmy w porównaniu z konkurencją. Wszystko jest możliwe - możemy być w naprawdę dobrej formie.

Loeb/Elena| Fot. dakar.com

Mini Kuby Przygońskiego | Fot. dakar.com

Rampa startowa w Limie | Fot. dakar.com

 


 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar