Dakar 2018 - Loeb stracił ostatnią szansę

czw, 11 stycznia 2018 godz. 13:47:07 skomentuj rajdy terenowe

Sebastien Loeb | fot. Peugeot Sport

Sebastien Loeb przyznał, że wczorajszy wypadek, który spowodował wycofanie się jego i Daniela Eleny z Rajdu Dakar, może oznaczać, że nie będzie miał już szansy na zwycięstwo w terenowym maratonie. Wraz z zakończeniem obecnej edycji imprezy, Peugeot, którego barw bronił Francuz, kończy program w rajdach terenowych.

- W tym momencie nie mam planów, by tu wrócić. Będę kontynuował starty z Peugeotem w innych dyscyplinach i w tej chwili nie mam szans na zwycięstwo w Dakarze - mówił Loeb.

Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata opisał także wczorajsze zdarzenie.

- To był skomplikowany początek. Piasek był bardzo miękki. Samochód nie chciał wjeżdżać na wydmy i utknęliśmy na 20 minut. Gdy wróciliśmy do jazdy, mogliśmy śledzić ślady innych, co było bardzo pomocne. Dojechaliśmy do miejsca, gdzie inny zawodnik stał na szczycie. By nie zatrzymywać się i ominąć go pojechałem dalej, ale za szczytem była dziura, której nie mieliśmy opisanej. Mocno uderzyliśmy. Nie mogliśmy nic zrobić i czekaliśmy na ciężarówkę - opisywał Francuz.

- Po uderzeniu Daniel odczuwał silny ból. Dokończyliśmy etap w bardzo wolnym tempie, by nie pogorszyć jego stanu. Biorąc pod uwagę kontuzję, którą odniósł, mogliśmy się tylko wycofać - dodał.

fot. Peugeot Sport

Partner Strategiczny Rajdu Dakar