Dakar Rally 2019 - Loeb zachowa pokorę

czw, 3 stycznia 2019 godz. 15:20:18 skomentuj rajdy terenowe

Sebastien Loeb |  fot. Peugeot Sport

Sebastien Loeb przyznał w rozmowie z Autosportem, że podczas tegorocznego Rajdu Dakar zachowa pokorę i spokojnie podejdzie do rywalizacji. Francuz wystartuje jako prywatny kierowca i do dyspozycji będzie miał dwuletniego Peugeota 3008DKR. Również tegoroczna trasa, która biegnie głównie po wydmach, nie sprzyja 9-krotnemu mistrzowi świata WRC.

- Jak pojadę po wydmach? Jeszcze nie wiem i to jest problem! Zachowam pokorę i będę miał na uwadze, że celem jest pokonanie ich, a nie wpadnięcie w pułapkę. Na wydmach można zyskać dwie minuty lub stracić godzinę przez drobne błędy. Musimy poświęcić trochę czasu. Z drugiej strony mamy samochody, które nie pozwalają zwolnić na wydmach, ponieważ się zakopiemy. Musimy być dynamiczni, a proces podejmowania decyzji nie jest prosty. Wiedza o podłożu to coś, co Peter [Stephane Peterhansel-red.] i inni kierowcy zdobywali przez lata, a nam tego brakuje i to jest trudne - mówił Loeb.

- Nasz start to prywatna inicjatywa. Będę ścigał się Peugeotem, ale bez ich wsparcia. To moja inicjatywa i nieco inne wyzwanie. Zmierzymy się z własnymi sprawami. Nie będziemy kierowani przez szefostwo, włączając w to wszystkie wady i zalety. Jesteśmy spokojniejsi, ale nie mogliśmy przygotować się do startu jak przed laty. W przeszłości robiłem pięć trzydniowych testów w Maroku i dwa rajdy, a w tym roku miałem tylko jeden dzień. Jest inaczej, ale mam doświadczenie, które pomoże nam osiągnąć dobry rytm - dodał.

fot. Peugeot Sport

Partner Strategiczny Rajdu Dakar