Baja Inter Cars 2017 - Łukaszewski czy Zapletal?

wto, 17 października 2017 godz. 19:55:33 skomentuj rajdy terenowe

Łukaszewski/Duhanik | Fot. Ewa i Łukasz FEIL Fotografia

Szprotawa i Żagań w województwie lubuskim goszczą Baja Inter Cars - przedostatnią rundę FIA CEZ  Cross Country Rally Championship, finał RMPST, mistrzostw Czech, RPPST i PPRP.

W mistrzostwach CEZ, Polski i Czech zgłosiło się 19 załóg. Numer 101 nakleją na Hummera Miroslav Zapletal i Bartosz Momot. Z numerem 102 pojadą Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-Persson, żegnający wystawione na sprzedaż BMW GPR Seria 1. Łukaszewski prowadzi w RMPST wyprzedzając Zapletala o 30 punktów w generalce, o 41 punktów w T1.

Paweł Molgo wraca w Hiluxie. Kolejne miejsca na liście zajmują Zdeněk Pořízek (Ford F-150), Piotr Białkowski (Hummer H3), Dariusz Jedliński (BMW X3), zdecydowani liderzy punktacji T2, Grzegorz Szwagrzyk i Jakub Moliter (Pajero). Top 10 uzupełniają Robert Kufel w Navarze, Klaudia Podkalicka w Pajero, Dariusz Kalisz w Land Cruiserze. Drugą kobietą za kierownicą w stawce będzie Rebeka Janokwska (Pajero), trzecim zagranicznym kierowcą - Czech Vlastimil Forejt (Bowler Wildcat).

W 7 rundzie Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych nadeszły 24 zgłoszenia. Niemiec Carsten Danne wystawia Toyotę FJ Cruiser. W Pucharze Polski w Rajdach Baja zgłoszono trzy motocykle, dziewięć quadów i dziesięć UTV.

W sobotę po superoesie Szprotawa (6,37 km) zaplanowano OS2 Świętoszów (27,5 km). Niedzielny program obejmuje dwa przejazdy 77,7-kilometrowych Karlików przedzielone Świętoszowem 2.

Fot. Ewa i Łukasz FEIL Fotografia