Łukaszewski trzeci na liście

czw, 10 maja 2018 godz. 16:59:16 skomentuj rajdy terenowe

Łukaszewski/Duhanik-Persson | Fot. Offroadsport.pl

Sześć polskich załóg zgłosiło się na Riverside Baja, czwartą rundę FIA CEZ Cross Country Rally Championship, organizowaną na Węgrzech przez spółkę Garzone (11-12 maja).

Broniący prymatu w T1 Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik-Persson (Ford Ranger) zostali ustawieni na trzecim miejscu - za Miroslavem Zapletalem (Ford F-150 Evo) i  Károlym Fazekasem (BMW X6 RR). Stawkę w T1 uzupełniają Pál Lónyai (LPR Porsche Macan) i Zdeněk Pořízek (Ford F-150).

Mistrzowie T2, Tomasz Piec i Michał Marczewski (Toyota Land Cruiser) nie mają rywali w grupie. W TH z Tomášem Ouředníčkiem (H3 Evo) pościgają się Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec (Mitsubishi L200), Adam Biliński i Artur Janda oraz Łukasz Bzdyl i Mariusz Włosiński (Pajero).

Tadeusz i Kamil Wiśniewscy zgłosili Can-Ama Maverick X3 w rundzie International Open Bajas. W sumie lista obejmuje jedenaście samochodów, sześć UTV, pięć motocykli i jeden quad.

Bazę rajdu przeniesiono do Magyargencs w komitacie Veszprém. Piątkowy program obejmuje trzy przejazdy 18,4-kilometrowego oesu. W sobotę zawodnicy zaliczą po trzy przejazdy odcinków o długości 41,8 i 41,5 km. W sumie próby mierzą 305,1 km.

Fot. facebook.com/offroadsportpl