Małysz liderem przed Żaganiem

czw, 10 października 2013 godz. 08:31:08 skomentuj rajdy terenowe

Małysz/Marton | Fot. ORLEN TeamZbliża się ostatnia tegoroczna runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Żagań Master Race (25-27 października). Rajd będzie również decydującą rundą RMPST. Patrząc na aktualną punktację można zauważyć, że w większości klasyfikacji do pierwszych trzech miejsc jest ciągle kilku pretendentów. W generalce i T1, Adam Małysz wyprzedza o 7 punktów Miroslava Zapletala.

W Żaganiu, podobnie jak podczas Baja Carpathia, odbędzie się eliminacja Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (nowego cyklu towarzyszącego Mistrzostwom Polski, stworzonego z myślą o uczestnikach nie posiadających licencji sportu samochodowego) oraz zawody klubowe dla quadów i motocykli. Dzięki temu niemal każdy ma szansę stanąć na starcie obok najlepszych kierowców w Polsce, startujących w RMPST. Każdy, kto spełni kilka podstawowych wymagań.

W skrócie - niezbędne są:
samochód z klatką - klatka powinna być przygotowana wg. załącznika "J",
fotele kubełkowe,
sportowe pasy bezpieczeństwa min. 4 punktowe (3,5 cala),
kask bezpieczeństwa - przeznaczony do sportu samochodowego.
Kierowca i Pilot muszą być ubrani w jednoczęściowy kombinezon, wykonany z materiału trudnopalnego (może być to tzw kombinezon mechanika).
Min. wyłączniki prądu, noże do cięcia pasów, gaśnice, chlapacze, siatki w oknach.

Wbrew panującym opiniom niewiele potrzeba, aby zasmakować walki na tych samych trasach co Mistrzowie Polski. W Polsce jest dużo samochodów, które z powodzeniem spełniają te kryteria. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do ostatniego w tym sezonie okazji sprawdzenia swoich sił wśród najlepszych.

Dla kierowców quadów w przypadku zgłoszenia się min. 5 zawodników w poszczególnej klasie, oprócz klasyfikacji grupy Q zostanie także przeprowadzona osobna klasyfikacja klasy Q2 i klasy Q4. Nowością podczas Żagań Master Race jest możliwość udziału pojazdów UTV.

W razie wątpliwości, pytań, służę pomocą : michal.fiejka@grupa4x4.pl

Michał Fiejka
Fot. ORLEN Team