Mini czy Toyota?

wto, 27 lutego 2018 godz. 11:20:33 skomentuj rajdy terenowe

Meta Dakaru 2018 | Fot. Peugeot Sport

Dziennik Marca rozmawiał z Carlosem Sainzem seniorem podczas pokazów w bazie wojskowej El Goloso. El Matador, do końca marca związany kontraktem z Peugeotem, pertraktuje z X-raidem i Toyotą na temat Dakaru 2019.

- Wygrałem niemal wszystkim i dlatego nadal do mnie telefonują - powiedział Sainz, który w kwietniu będzie obchodził 56 urodziny. - Teraz trudniej jest podjąć decyzję. Muszę wybrać samochód, który będzie bardziej konkurencyjny - 4x4 lub z napędem na jedną oś. Nie wiem, to zależy od rodzaju nawierzchni na trasie, którą przedstawią organizatorzy.

Według Sainza, Stéphane Peterhansel i Cyril Despres prowadzą identyczne rozmowy, choć ASO chętnie widziałoby któregoś z nich w roli nowego dyrektora sportowego Rajdu Dakar, następcy Marca Comy. Z zespołu Peugeota tylko Sébastien Loeb wykluczył start w Dakarze 2019.

- Cyril jest całkowicie wykluczony jako dyrektor sportowy. Chce nadal startować. Myślę, że Peterhansel również - mówi Sainz. - Wielu kierowców kandyduje do kilku samochodów.

Marca poinformowała, że Cyril Despres, również związany umową z Peugeotem do końca marca, jest bardzo bliski podpisania kontraktu z X-raidem. 44-latek może liczyć na sponsorskie wsparcie Red Bulla.

Fot. Peugeot Sport