Hungarian Baja 2017 - Mini dla Rautenbacha

wto, 8 sierpnia 2017 godz. 10:37:45 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Rautenbach

Conrad Rautenbach | Fot. Facebook

Związany z Toyotą od ubiegłorocznego debiutu w rajdach terenowych, Conrad Rautenbach zmienił zespół i w Hungarian Baja poprowadzi Mini. Pilotem kierowcy z Zimbabwe będzie Portugalczyk Filipe Palmeiro. Kuba Przygoński i Mikko Hirvonen otrzymają w Veszprém nowe Mini John Cooper Works Rally. Rautenbach skorzysta z poprzedniej wersji All4 Racing.

Syn rajdowca Billy'ego Rautenbacha, obecnie jednego z największych afrykańskich producentów etanolu, Conrad jeździł w drogowych rajdach do 2011 roku. Dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Afryki (2007, 2011). W 2011 został mistrzem RPA. Zaliczył 56 startów w mistrzostwach świata, w 2008 i 2009 zaliczając pełne sezony w C4 WRC. Był ósmy w Rajdzie Polski 2009.

Pod koniec ubiegłego roku Conrad zastąpił chorego Leeroya Poultera w oficjalnym Hiluxie podczas dwóch rund Donaldson Cross Country Motor Racing Championship. Następnie zadebiutował w Dakar Rally jako trzeci kierowca zespołu Toyota Gazoo Racing South Africa. 32-latek dotarł do mety na dziewiątym miejscu, ostatniego dnia uzyskując najlepszy etapowy wynik. Był piąty na 64-kilometrowym odcinku pomiędzy Río Cuarto i Buenos Aires.  

W majowym Merzouga Rally Rautenbach wsiadł wraz z Filipe Palmeiro do Yamahy YXZ 1000R. Zmierzał na podium w UTV, ale po kłopotach na ostatnim etapie otrzymał 2,5 godziny kary spadając na 7 miejsce.

Fot. facebook.com/conrad.rautenbach