Dakar Rally 2019 - Mitsubishi dla Cristiny

czw, 25 października 2018 godz. 09:24:59 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Gutierrez

Mitsubishi Eclipse Cross | Fot. Instagram

Podczas konferencji prasowej w Madrycie zaprezentowano dakarowe plany Cristiny Gutiérrez Herrero. 27-letnia dentystka z Burgos trzeci raz z rzędu zaliczy Dakar Rally - i ponownie zamierza dotrzeć do mety. Po 44 miejscu w debiucie, w tegorocznej edycji maratonu Hiszpanka awansowała na 38 lokatę.

Wspierana przez Banco Santander i Mitsubishi España, Cristina przesiada się do nowego samochodu - Mitsubishi Eclipse Cross. Ponad 300-konny prototyp T1 przygotowała francuska firma Sodicars Racing.

- Tym razem wszystko będzie nowe - powiedziała Cristina. - Nie tylko dlatego, że Dakar zostanie rozegrany wyłącznie w Peru. Zmieniliśmy zespół, strukturę, samochód. Zmiany powinny przynieść nam korzyść i mam nadzieję, że będziemy bardziej konkurencyjni. W ciągu trzech lat chciałabym znaleźć się w pierwszej trójce Dakaru. 

Kataloński pilot Cristiny, Gabriel Moiset Ferrer wraca do zdrowia po wypadku w czerwcowym  Rallye de La Cerámica. Gabi zaliczył kraksę w Fieście R5, towarzysząc na prawym fotelu Francisco Antonio Lópezowi. 

Konferencja prasowa Cristiny Gutiérrez | Fot. Instagram

Fot. instagram.com/cris_tortu

 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar