Baja Drawsko 2018 - Mówią przed Baja Drawsko

śro, 4 kwietnia 2018 godz. 12:17:41 skomentuj rajdy terenowe

Łukaszewski/Duhanik

MARCIN ŁUKASZEWSKI: - Patrząc na listę zgłoszeń zapowiada się ciekawa rywalizacja, bo jest aż 10 załóg w najwyższej kategorii aut – T1, a w sumie na starcie ustawi się blisko 90 załóg. Na pewno nie będzie łatwo, ale w rajdach chodzi przecież o to, by walczyć do ostatniego kilometra i dawać tym samym radość kibicom. W tym roku bronimy tytułu Mistrzów Polski, więc rywalizacja w RMPST będzie dla nas tym bardziej ciekawym wyzwaniem.

MAGDALENA DUHANIK: - Przed nami inauguracja sezonu 2018. Jesteśmy przekonani, że będzie to emocjonujący rok i z pewnością kibice będą zadowoleni, bo walki nie zabraknie. Jesteśmy w pełni skoncentrowani i zdeterminowani. Trzymajcie kciuki.

Krzysztof Wincentowicz/Bartłomiej Boba | fot. Paweł RosłońKRZYSZTOF WINCENTOWICZ: - Nie  ma co się oszukiwać, jestem kompletnie uzależniony od rajdów Cross country, a 167 dni bez rajdu to stanowczo za długo. Rok temu, kiedy zaczynaliśmy w Drawsku Pomorskim, nikt nie był pewny przebiegu rywalizacji. Okazało się, że samochód jest rewelacyjny i nawiązaliśmy walkę także w Pucharze Polski. Trasy na tutejszym poligonie są zróżnicowane pod względem terenu i długie. Trzeba być przez cały czas skoncentrowanym, bo mały błąd może się okazać zgubny. Konkurencja jest coraz lepsza, dysponuje mocnymi autami, więc i wymagania wobec nas także rosną. W tym roku wystartujemy z Bartkiem w pełnym cyklu DDEC, ale nie tylko i to będzie niespodzianką. Mamy też nowego partnera firmę AVIATION Artur Trendak, lidera w produkcji wiatrakowców, a latanie to moja nowa pasja. fot. Paweł Rosłoń

RMF 4RACING Team

KRZYSZTOF BIEGUN: - Bardzo się cieszę, że w końcu wyjedziemy na rajdowe trasy. Czekaliśmy całą zimę, by znów zacząć się ścigać. Jesteśmy przygotowani psychicznie jak i fizycznie. Nasza ekipa ciężko pracowała przed sezonem 2018. Rajdówka przeszła gruntowny przegląd, wszystkie części zostały wymienione na nowe. Baja Drawsko będzie dla nas wielkim sprawdzianem, zarówno dla zawodników, jak i sprzętu. Konkurencja jest wielka, ale będziemy starać się walczyć do końca. Po dwóch latach przerwy jazdy z Olą, nie mogę się doczekać naszego pierwszego startu w tym sezonie.

ALEKSANDRA KUJAWA: - Jestem podekscytowana powrotem do startów z Krzyśkiem Biegunem. To szybki kierowca lubiący rywalizację, więc jazda z nim to czysta przyjemność. Tym bardziej na fantastycznych drawskich poligonach, które umożliwiają udostępnianie bardzo długich i różnorodnych odcinków.