Baja Szczecinek 2017 - Mówią przed Baja Szczecinek

śro, 20 września 2017 godz. 18:28:12 skomentuj rajdy terenowe

TOMASZ DOŁHAN: - Ten rajd jest bardzo ważny dla RMF 4RACING Team, ponieważ to ostatnia szansa na wywalczenie punktów, które dałyby nam szansę powalczyć o pudło w klasyfikacji generalnej. To jest nasze być albo nie być. Podchodzimy do tego spokojnie, ale mamy zadanie do wykonania. Jedziemy tam zdobyć jak najwięcej punktów, więc i emocje będą duże! Oczekuję szybkiego ścigania się i dobrze przygotowanych tras, tak jak to było na Baja Czarne. Baja Szczecinek to 204 km odcinków specjalnych. To nie jest dużo, będą decydować niewielkie różnice czasowe. Kary wynikające z regulaminu przy małych różnicach czasowych będą decydować o wszystkim. Musimy tam zdobyć bardzo dobre miejsce i dużo punktów, bo wtedy mamy szanse powalczyć o pudło Mistrzostw Polski w 2017. Baja Czarne było dla RMF 4RACING Team szczęśliwym rajdem. W tamtym roku zajęliśmy tam 1. miejsce w grupie Open. Mamy więc nadzieję, że i Baja Szczecinek taki będzie!

KRZYSZTOF BIEGUN: - Baja Szczecinek jest punktowany podwójnie, więc rajd ten, może sporo zmienić. Wszyscy mogą dużo zyskać i równie dużo stracić. Cieszymy się, że są nowe trasy i wydłużone odcinki, bo dla RMF 4RACING Team to więcej ścigania, zabawy i wyzwań. Ostatnio straciliśmy dużo punktów bo nie dojechaliśmy do mety Baja Poland. Teraz więc wóz albo przewóz. Nie zastanawiamy się i jedziemy na 100 procent. Trzeba się przygotować sprzętowo i psychicznie. No i jechać!

MARCIN ŁUKASZEWSKI: - Rywalizacja w rajdzie Baja Szczecinek zapowiada się bardzo emocjonująco, bo po nieudanym dla nas starcie w Baja Poland, straciliśmy prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i teraz musimy te straty odrabiać. Zdobycie Mistrzostwa Polski jest dla nas priorytetem, więc na pewno będzie to ciekawa walka. Jedziemy ponownie Fordem Rangerem i liczę na to, że tym razem, mówiąc żartobliwie, powietrze już z nas nie zejdzie. W piątek na prologu wciskam gaz w podłogę i nogę zdejmuję dopiero w sobotę po ostatnim oesie. Będzie ogień, trzymajcie kciuki!

MAGDALENA DUHANIK: - Walka o tytuł Mistrza Polski jest wciąż otwarta, bo do końca sezonu, poza Bają Szczecinek, została jeszcze Baja Żagań. Taka rywalizacja do ostatnich odcinków zapewnia sporą dawkę emocji. My jak zwykle damy z siebie wszystko i będziemy jechali swoim tempem tak, aby zająć jak najwyższą lokatę.