Baja Inter Cars 2017 - Mówią przed Baja Żagań

pią, 20 października 2017 godz. 16:20:32 skomentuj rajdy terenowe

Paweł Molgo

PAWEŁ MOLGO: - Wstępne testy zaliczyliśmy pomyślnie. Jednostka jest nowa, została dotarta w zeszłym tygodniu i póki co sprawuje się bez zarzutu. Zamierzam jednak bardzo uważnie obserwować wszystkie parametry w trakcie rajdu i nadmiernie nie ryzykować. Oczywiście chcielibyśmy wypaść jak najlepiej, ale nie wynik jest naszym priorytetem. Planuję przede wszystkim gruntowanie przetestować auto i zaliczyć udany trening przed Safari. Wydaje się, że Marcin Łukaszewski i Magda Duhanik są na dobrej drodze do zdobycia mistrzostwa. Są zdeterminowani, jadą szybkim autem, na pewno zasłużyli na to, by wygrać. Ale nie będą mieli łatwego zadania, bo Mirek Zapletal to dwukrotny mistrz Polski i w duecie z Bartkiem Momotem na pewno tanio nie sprzeda skóry. My zamierzamy „jechać swoje” i z pewnością w odróżnieniu od naszych rywali nie będziemy ryzykować. Gdybyśmy jednak zamieszali w czołówce rajdu, skorzystać na tym może mój rajdowy partner – Rafał Marton, który wciąż ma duże szanse na zdobycie tytułu mistrza Polski wśród pilotów.

fot. facebook.com/pg/offroadsportplMARCIN ŁUKASZEWSKI: - Jesteśmy po testach przed rajdem Baja Żagań. Zdecydowaliśmy się jechać Fordem Rangerem z South Racing. Do pokonania mamy ponad 200 kilometrów odcinków specjalnych, które ruszają w sobotę. To ostatni rajd Mistrzostw Polski, więc rozstrzygnie się na nim walka o tytuł. Mam nadzieję, że to my będziemy zwycięzcami i wygramy rajd, a także Mistrzostwa, bo takie było założenie na początku roku. Zapraszam wszystkich do kibicowania, trzymajcie kciuki! Wciskamy pedał w podłogę i jedziemy.

MAGDALENA DUHANIK: - Przed nami ważny start, bo musimy utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Zapowiada się zacięta rywalizacja, a my damy z siebie wszystko. Trzymajcie za nas kciuki. fot. facebook.com/pg/offroadsportpl