Dakar 2018 - Nasser Al-Attiyah: Wrócimy mocniejsi

nie, 21 stycznia 2018 godz. 20:32:31 skomentuj rajdy terenowe

Toyota Gazoo Racing South Africa Team zameldował się na mecie Rajdu Dakar z dwoma samochodami. Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel zajęli drugie miejsce. Giniel de Villiers i Dirk von Zitzewitz stanęli na trzecim stopniu podium.

Na przedostatnim etapie, z powodu awarii, odpadli Bernhard Ten Brinke i Michel Périn. Do tego momentu zajmowali trzecie miejsce w generalce.

- To jest fantastyczny wynik – powiedział Nasser Al-Attiyah. – Ciężko nam się walczyło, ale nigdy nie odpuszczaliśmy. Cisnęliśmy cały czas i wspięliśmy się na drugie miejsce. Narodziła się naprawdę nowa Toyota Hilux, a zespół wykonał wspaniałą pracę przez cały rajd, zapewniając nam jak najlepsze warunki. Jestem przekonany, że będziemy kontynuowali pracę nad poprawianiem samochodu i wrócimy jeszcze mocniejsi.

- Dwie Toyoty na podium to jest naprawdę niesamowity wynik dla marki, zwłaszcza, że to był jeden z najtrudniejszych Dakarów w Ameryce Południowej – stwierdził Giniel de Villiers. – Przywraca wspomnienia ze wspaniałych dni Dakaru w Afryce. Osiągi nowego Hiluxa naprawdę się poprawiły. Do tego jest niezawodny. Szkoda, że utknęliśmy trochę zbyt długo. Wolę jednak wspominać bardzo dobre osiągi całego zespołu.