Dakar 2018 - Nasser chce zapewnić zwycięstwo Toyocie

czw, 14 grudnia 2017 godz. 11:11:56 skomentuj rajdy terenowe

Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel | fot. Red Bull

Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel rozpoczną Rajd Dakar 2018 z jasnym celem - zwycięstwo i zapewnienie pierwszej wygranej dla Toyoty w tej imprezie.

Al-Attiyah i zespół ciężko pracowali przez cały rok, chcąc przyjechać do Ameryki Południowej w jak najlepszej formie.

Katarczyk wraz ze swoim francuskim pilotem wygrywali w tym roku rajdy w Emiratach Arabskich, Katarze, Kazachstanie, Hiszpanii, Węgrzech, Polsce i Maroku. To pozwoliło im na trzecie zwycięstwo w całym cyklu FIA Cross-Country Rally World Cup.

W tym czasie Overdrive i Toyota Gazoo Racing pracowali nad samochodem. Szczególną uwagę zwrócono na koncepcję podwozia wykorzystując nowe przepisy, które umożliwiają większy skok podwozia dla pojazdów z napędem na cztery koła. Zmieniono położenie silnika, co pozwala na lepszy rozkład masy.

- Cel jest zawsze taki sam przed Dakarem, jadę tam, aby wygrać. Wraz z zespołem wybieramy się tam z intencją pojechania naprawdę fajnego rajdu, z mnóstwem wyjątkowych chwil. Zapewnienie Toyocie pierwszej wygranej w Dakarze byłoby najlepszym osiągnięciem w mojej karierze - powiedział Nasser Al-Attiyah.

- Wygranie Rajdu Dakar 2018 jest bardzo ważnym celem dla mnie. Pod tym kątem zbudowaliśmy zupełnie nową Toyotę Hilux i cieszymy się z tego co widzieliśmy na testach i podczas startów w tym roku. Wszystkie mocne zespoły będą w Limie, Peru i mam nadzieję, że będziemy pierwsi na linii mety w Cordobie, w Argentynie - kontynuował.

- Nasza nowa Toyota Hilux jest nie do porównania z samochodem, którym ścigaliśmy się podczas ostatniej edycji Dakaru. Teraz mam lepszą widoczność ze względu na zmianę pozycji za kierownicą, a to może być pomocne – dodał. - Pod maską jest wiele zmian, które muszą być zgodne z przepisami. Ten samochód stać na naprawdę coś wyjątkowego i wierzę, że poprowadzę nową Toyotę Hilux do zwycięstwa w Ameryce Południowej.

- Podczas Rajdu Dakar 2018 wracamy do Peru, co oznacza, że zaczniemy od wydm. Będzie to pięć dni na wydmach. To interesujące, ponieważ mamy duże doświadczenie w tym terenie - podsumował.
 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar