Baja Russia‐Northern Forest - Nowa nazwa zespołu Nassera

wto, 13 lutego 2018 godz. 10:18:04 skomentuj rajdy terenowe

Nasser al-Attiyah | Fot. Nasser Racing

Obrońcy Pucharu Świata, Nasser al-Attiyah i Mathieu Baumel zostali zgłoszeni w Baja Russia przez Tamim Al Majd Team. Tamim Wspaniały to emir Kataru, szejk Tamim ibn Hamad Al Sani, władca tego kraju od 2013 roku.

Drugi w Dakarze, Nasser debiutuje w Baja Russia. Jego kolega z Overdrive Racing, Aron Domżała przed rokiem wygrał rajd w Karelii tworząc załogę z Szymonem Gospodarczykiem. Pilotem warszawianina będzie tym razem Maciej Marton. Trzecim Hiluxem zespołu Jean-Marca Fortina pojedzie Yasir Hamad Seaidan, 40-letni biznesmen z Rijadu, zdobywca Pucharu Świata T2 w poprzednim sezonie. Syn szejka Hamada bin Seaidana jeździ z rosyjskim pilotem Aleksiejem Kuzmiczem.

- Początek nowej kampanii w Pucharze Świata FIA zawsze jest emocjonujący - mówi Jean-Marc Fortin. - Ten rajd zaliczymy trzy tygodnie po Dakarze, w którym Toyota odniosła sukces lokując dwie załogi na podium. Dodatkowo dwa klienckie Hiluxy zmieściły się w czołowej dziesiątce. Rozpoczęliśmy sezon mocnym akcentem i musimy utrzymać impet w Rosji, gdzie czekają nas zupełnie inne warunki pogodowe. Przez wiele dni w Dakarze zmagaliśmy się z 35-stopniowym upałem. Teraz w Karelii temperatura może spaść do -20 stopni.

Fot. Nasser Racing