Italian Baja 2016 - O 13 sekund od podium

nie, 26 czerwca 2016 godz. 14:39:45 skomentuj rajdy terenowe

Dąbrowski/Czachor | Fot. Marian Chytka

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor powtórzyli ubiegłoroczne czwarte miejsce w Italian Baja. Do podium zabrakło 13 sekund. Załoga ORLEN Team awansowała na czwartą lokatę w Pucharze Świata. Nasser al-Attiyah po raz trzeci wygrał rajd - drugi z rzędu w załodze z Matthieu Baumelem. Kolejne lokaty przypadły rosyjskim kierowcom - Władimirowi Wasiliewowi i Borisowi Gadasinowi.

Dzisiaj dwukrotnie przejeżdżano 74,5-kilometrowy odcinek Rauscedo. Bryce Menzies wygrał OS4, obejmując prowadzenie w rajdzie. Końcowa próba zakończyła się sukcesem Nassera. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor po czwartym czasie awansowali na P4.

Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk trzeci raz w tym roku triumfowali w grupie T3 i zdecydowanie prowadzą w Pucharze Świata. Trzy nasze załogi zmieściły się w czołowej czwórce grupy T2. Łukasz Lechowicz i Łukasz Solecki wyprzedzili Jarka Kazberuka i Robina Szustkowskiego, zwycięzców klasy T2.1. Tomasz Piec i Gabriel Prochacki zajęli trzecie miejsce w T2.2.