Dakar 2018 - Peterhansel nie będzie atakował Sainza

czw, 18 stycznia 2018 godz. 12:07:41 skomentuj rajdy terenowe

Stephane Peterhansel | fot. Peugeot Sport

Stephane Peterhansel przyznał, że nie będzie atakował Carlosa Sainza, który przewodzi stawce kierowców samochodów na tegorocznym Rajdzie Dakar. Zawodników Peugeota pod koniec rywalizacji dzieli ponad godzina.

- Carlos ma za dużą przewagę. Mamy takie same samochody i jesteśmy profesjonalistami, więc dogonienie go nie jest możliwe. Jednak nigdy nic nie wiadomo. To sport związany z mechaniką i wszystko może się wydarzyć - mówił Peterhansel.

- Będę bronił mojej pozycji przed atakami Nassera. On jest 20 minut za mną, a odrobienie godziny na trzech etapach nie jest możliwe, zwłaszcza że nie będzie już wydm. Teraz będziemy jedynie bronić lokaty. Nie miałem dużego wypadku, ale pewien problem i straciliśmy godzinę i 45 minut, więc drugie miejsce nie jest złe - dodał.

Peterhansel na jednym z etapów tegorocznego Dakaru uszkodził zawieszenie w swoim Peugeocie, co kosztowało go stratę pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Francuz musiał naprawić swoje auto na trasie odcinka, co przeistoczyło się w stratę blisko dwóch godzin.

fot. Peugeot Sport