Peterhansel również w Mini Buggy?

czw, 12 lipca 2018 godz. 11:47:47 skomentuj rajdy terenowe

Stephane Peterhansel

Podczas gdy nadal nie potwierdzono informacji o kontrakcie Carlosa Sainza z X-Raidem, hiszpańska prasa sugeruje, że za kierownicą Mini John Cooper Works Buggy w Rajdzie Dakar 2019 miałby również zasiadać Stephane Peterhansel.

Po tym, jak Peugeot zakończył swój fabryczny program w rajdach cross-country, o pozyskanie Sainza i Peterhansela starają się zarówno X-Raid jak i Toyota.

El Matador testował już w Maroku zarówno Mini Buggy, jak i Hiluxa. Sainz chce samochodu, który pozwoli mu na zwycięstwo w Rajdzie Dakar 2019. Toyota pokazała ostatnio konkurencyjne tempo, chociaż były problemy z niezawodnością. Potencjał Mini nie był widoczny, ze względu na wiele incydentów.

W tegorocznym Dakarze X-Raid realizował dwa programy wystawiając zarówno buggy jak i Mini John Cooper Works Rally 4x4.

Podobną strategię chcą zastosować w przyszłym roku na trasach w Peru. Hiszpańska prasa opierając się na swoich źródłach w zespole przekazuje, że wiodącym sponsorem w przypadku buggy będzie Red Bull. Na Mini Naniego Romy pozostanie logo Monster Energy.

Tymczasem pół roku po ciężkim wypadku na trzecim etapie Dakaru, Nani Roma wróci do rywalizacji i zaliczy Silk Way Rally w Mini 4WD z X-raidu. Rajd odbędzie się w dniach 20-27 lipca.

- Po długiej przerwie wreszcie wracamy do kokpitu Mini – powiedział Nani Roma. - Dużo trenowaliśmy i jesteśmy przygotowani na długie odcinki, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Razem z Alexem potrzebujemy jednak trochę czasu na odzyskanie rytmu. Z niecierpliwością czekam na te wydarzenie, tym bardziej, że nie brałem udziału w rajdzie w Rosji. Szkoda, że Chiny nie są częścią imprezy, ponieważ wydmy pomogłyby nam w przygotowaniach do Dakaru 2019, który odbędzie się w Peru.