Peugeot w wersji Plus

wto, 25 sierpnia 2015 godz. 10:07:01 skomentuj rajdy terenowe

Peugeot 2008 DKR+ | Fot. Peugeot

Po debiucie w Dakarze, jedenastym miejscu Stéphane Peterhansela, 34 Cyrila Despresa, Peugeoty 2008 DKR zaliczą drugi występ. Wersja "Plus" zostanie wystawiona w China Silk Road Rally (30 sierpnia - 11 września). To przejściowa specyfikacja przed Dakarem 2016. Najważniejsze modyfikacje objęły silnik i zawieszenie. Zespół skorzysta również z nowych, lżejszych opon Michelina. Nowe części sprawdzono na testach w Maroku, gdzie Team Peugeot Total pojawi się ponownie w tym miesiącu. Carlos Sainz będzie testował samochód w pełnej specyfikacji 2016.

- China Silk Road Rally stanowi dla nas zmniejszoną próbę generalną przed Dakarem - mówi Stéphane Peterhansel, debiutant w Chinach. - To dla nas duża okazja, bo będzie to nasz najdłuższy test. Możemy pojeździć według podobnego harmonogramu i w zbliżonych warunkach do południowoamerykańskich. Niektóre odcinki są nawet dosyć podobne.

Drugim samochodem pojedzie Cyril Despres, zgrywający się z nowym pilotem Davidem Casterą. - Nadal muszę się dużo uczyć na temat jazdy samochodem w Dakarze, a David ma przed sobą jeszcze więcej nauki - powiedział pięciokrotny motocyklowy zwycięzca Dakar Rally. - Myślę, że dobrze jest sobie pomagać, bo obydwaj się uczymy. Musimy razem wzrastać jako załoga. Mam pełne zaufanie do umiejętności Davida.

David Castera również jest doświadczonym motocyklistą. Zajął trzecie miejsce w Dakarze 1998. - Nigdy bym sobie nie wyobraził, że skończę jako pilot Cyrila - stwierdził były dyrektor sportowy Dakar Rally. - Myślałem, że żartuje, kiedy zasugerował mi ten pomysł. To inny sposób rywalizacji, w której zawsze uczestniczyłem, nowe wyzwanie, którego nie mogę się doczekać.

- Głównym celem startu w Chinach jest dalszy rozwój samochodu i wypróbowanie paru nowych części w warunkach rajdowych - wyjaśnia dyrektor Peugeot Sport, Bruno Famin. - Jednocześnie Chiny to wyjątkowo ważny rynek dla naszej marki, a zatem nie chcieliśmy stracić szansy, żeby zabłysnąć na tych wspaniałych trasach.

Peterhansel/Cottret | Fot. Peugeot

Despres/Castera | Fot. Peugeot

Peugeot 2008 DKR+ | Fot. Peugeot

Peugeot 2008 DKR+ | Fot. Peugeot

Peugeot 2008 DKR+ | Fot. Peugeot