Pochwały dla Przygońskiego

śro, 10 października 2018 godz. 10:05:09 skomentuj rajdy terenowe

Kuba Przygoński i Tom Colsoul

Podczas zakończonego wczoraj Rallye du Maroc, Kuba Przygoński i Tom Colsoul zapewnili sobie Puchar Świata FIA. W rajdzie, w którym startowali Mini John Cooper Works Rally, zajęli drugie miejsce.

Rajd stanowił również debiut nowego Mini John Cooper Works Buggy. Zarówno Cyril Despres, jak i Carlos Sainz za jego kierownicą wygrywali etapy. Dla zespołu były to głównie testy przed Dakarem 2019. Despres ukończył Rajd Maroka na trzecim miejscu. Carlos Sainz po awarii nie dotarł do mety.

Dyrektor zespołu X-Raid, Sven Quandt nie szczędził pochwał dla Kuby Przygońskiego i Toma Colsoula. Był zadowolony również z możliwości nowego buggy.

- Przede wszystkim gratulacje dla Kuby i Toma za zdobycie Pucharu Świata FIA. W ciągu roku poprawiali się, osiągając wspaniały wynik. Ciekawi mnie, jak sprawy potoczą się podczas Dakaru. Wyobrażam sobie, że stać ich na niespodziankę - powiedział Sven Quandt.

- Jeśli chodzi od MINI JCW Buggy, mamy za sobą rok prac rozwojowych i widzimy, że jest prędkość do jazdy w czołówce. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników obydwóch samochodów, a Cyril może być usatysfakcjonowany rezultatem - dodał.

fot. X-Raid