Dakar Rally 2019 - Podziękowania od Akio Toyody

pią, 18 stycznia 2019 godz. 12:23:22 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: dakar, motul

fot. Toyota

Toyota wygrała samochodową część Rajdu Dakar jako druga japońska marka po Mitsubishi (12 zwycięstw). W 41 edycji maratonu górą był Hilux Nassera al-Attiyaha i Mathieu Baumela.

- Każdego roku wielu uczestników wybiera samochody Toyoty, aby podjąć to trudne wyzwanie. Ten rok nie był wyjątkiem, wiele modeli Hilux i Land Cruiser przejechało dystans około 5000 km podczas dwutygodniowych zawodów. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zespołom, które wybrały Toyotę, na tegoroczny Rajd Dakar. Dziękuję Wam za ciężką pracę - powiedział prezydent Toyoty, Akio Toyoda.

Chciałbym wyrazić moje gratulacje w szczególności następującym trzem zespołom:

- Team Land Cruiser Toyota Auto Body (TLC) zwyciężył już po raz szósty z rzędu w kategorii produkcyjnej,

- Hino Team Sugawara za pierwsze miejsce po raz dziesiąty z rzędu z Hino Ranger w kategorii ciężarówek z silnikiem do dziesięciu litrów,

- Nasserowi Al-Attiyahowi i Mathieu Baumeleowi z TOYOTA GAZOO Racing South Africa za zwycięstwo w rajdzie za kierownicą Hiluxa,

To pierwszy raz w historii kiedy samochód Toyoty znalazł się na czele legendarnego Rajdu Dakar.

Razem z Nasserem jeździliśmy Hiluxem w Hiszpanii pod koniec 2017 roku. W tym czasie, podczas poprzedniej edycji zespół zajął drugie miejsce, obiecując, że następnym razem zdobędą pierwsze. Cieszę się, że spełnili tę obietnicę. 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar