Abu Dhabi Desert Challenge 2017 - Pojedynek fabryk w Abu Zabi

pon, 20 marca 2017 godz. 21:35:30 skomentuj rajdy terenowe

Pablo Quintanilla | Fot. Abu Dhabi Desert Challenge

Abu Dhabi Desert Challenge (1-6 kwietnia) rozpocznie mistrzostwa świata FIM w rajdach terenowych. Organizatorzy zapowiedzieli udział trzech fabrycznych zespołów.

Ekipa KTM, która wygrała 15 z ostatnich 16 edycji rajdu w Abu Zabi, wystawia triumfatora Dakaru Toma Sunderlanda, mistrza świata z 2015 roku Matthiasa Walknera i Antoine Méo. Pięciokrotny mistrz świata w rajdach enduro, Méo ma za sobą przerwę w startach. Prowansalczyk zrezygnował z tegorocznego Dakaru i poddał się operacji prawego nadgarstka. Kłopoty zdrowotne 32-latka ciągnęły się od wypadku na ostatnim etapie Dakaru 2016.

Nieobecny w poprzedniej edycji Challenge'u, Monster Energy HRC Rally Team zgłosił Hondy dla Paulo Gonçalvesa i Kevina Benavidesa. Gonçalves - mistrz świata z 2013, rok później wygrał Desert Challenge. Kevin Benavides debiutuje w Abu Zabi.

Rockstar Energy Drink US Husqvarna Motorcycles Team liczy na urzędującego mistrza świata Pablo Quintanillę, trzeciego w Desert Challenge 2015 i 2016. Skład zespołu uzupełnia Pierre-Alexandre Renet, posiadacz dwóch tytułów mistrza świata enduro.