Powrót Królowej Pustyni

sob, 12 sierpnia 2017 godz. 08:34:18 skomentuj rajdy terenowe

Laia Sanz | Fot. news.mediage.es

Walcząca w tym sezonie o szósty z rzędu tytuł mistrzyni świata kobiet w enduro, Eulalia Sanz i Pla-Giribert wraca do rajdów terenowych. "La Reina del Desierto" wystartuje jutro w Atacama Rally. Katalonka tworzy fabryczną trójkę KTM z Samem Sunderlandem i Matthiasem Walknerem.

Laia odniosła trzy zwycięstwa w mistrzostwach świata enduro. Pierwszy dzień podczas węgierskiej rundy przegrała o 2,53 s z Marią Franke. Przed decydującą rundą z bazą w Zschopau (21-22 października), Sanz wyprzedza Franke o 6 punktów. Młodsza o 6 lat od rywalki, Maria pochodzi z Zeitz pod Lipskiem i jej atutem będzie znajomość terenu.

Siedmiokrotna triumfatorka Dakaru w klasyfikacji motocyklistek, w 2015 dziewiąta w generalce, Laia Sanz rozpoczyna przygotowania do Dakar Rally 2018. - To pierwszy rok, w którym poświęciłam tyle czasu enduro - mówi Laia. - Poprzedni sezon okazał się dla mnie bardzo wyczerpujący. Wystartowałam w wielu rajdach i nie byłam przygotowana do mistrzostw świata. Tym razem postanowiłam trochę rozdzielić te dwie dyscypliny. Wynik w Atacama Rally jest dla mnie najmniej ważny. Tydzień temu pierwszy raz wsiadłam na rajdowy motocykl i znalezienie wyczucia nie będzie łatwe. Celem jest przejechanie jak największej liczby kilometrów, opanowanie książki drogowej i nabycie pewności w jeździe.