Silk Way Rally 2018 - Powtórka Nassera

nie, 22 lipca 2018 godz. 11:23:48 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Al-Attiyah

al-Attiyah/Baumel | Fot. silkwayrally.com

Uczestnicy Silk Way Rally dotarli do Elisty w Kałmucji. Nasser al-Attiyah i Mathieu Baumel wygrali 311-kilometrowy oes, powiększając przewagę nad Harrym Huntem do 4.34. Yazeed al-Rajhi odrobił pół minuty do Anglika. Nani Roma wrócił na trasę po wczorajszych kłopotach zdrowotnych i uzyskał czwarty czas. 

Rosjanki prowadzą w T2 (Anastasija Nifontowa) i T3 (Marija Oparina). Sześć Kamazów utworzyło czołową szóstkę w T4. Andriej Karginow wygrał etap, Dmitrij Sotnikow utrzymał prowadzenie - z przewagą 1.47 nad Karginowem. 

Karginow/Mokiejew/Leonow | Fot. Kamaz Master

Etap 2: Astrachań - Elista 483 km (OS 311 km)
 
SAMOCHODY
1. Nasser al-Attiyah/Mathieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux 3:12.11
2. Yazeed al-Rajhi/Timo Gottschalk (SA/D) Mini John Cooper Works Rally +1.34
3. Harry Hunt/Sébastien Delaunay (GB/F) Peugeot 3008 DKR Maxi +2.04
4. Nani Roma/Àlex Haro (E) Mini John Cooper Works Rally +6.12
5. Mathieu Serradori/Fabien Lurquin (F/B) MCM Original +7.57
6. Andriej Rudskoj/Jewgienij Zagorodniuk (RUS) G-Force BARS +13.15
7. Denis Krotow/Dmytro Cyro (RUS/UA) BMW X3 +23.00
8. Akira Miura/Laurent Lichtleuchter (J/F) Toyota Land Cruiser +59.45 (1. T2)
9. Fiodor Worobjow/Aleksandr Obuchow (RUS) Can-Am Maverick X3 +1:01.27 (1. Open)
10. Zi Yun Gang/Jun Song (CHN) Toyota Land Cruiser +1:17.17 (2. T2)
...
20. Robert Szustkowski/Jarosław Kazberuk (PL) Polaris RZR 900 +2:37.30 (3. T3)
 
PO ETAPIE
1. al-Attiyah 6:48.34, 2. Hunt +4.34, 3. al-Rajhi +22.01, 4. Krotow +1:03.29, 5. Serradori +1:05.09, 6. Rudskoj +1:09.27, 7. Nifontowa +3:20.56 (1. T2), 8. Oparina +3:27.54 (1. T3), 9. Cenkow +3:29.30 (2. T3), 10. Rusanow +3:57.14, 17. Szustkowski +5:38.18 (3. T3).
 
CIĘŻARÓWKI
1. Andriej Karginow/Andriej Mokiejew/Igor Leonow (RUS) Kamaz 43509 3:26.10
2. Dmitrij Sotnikow/Rusłan Achmadiejew/Ilnur Mustafin (RUS) Kamaz 43509 +7.36
3. Eduard Nikołajew/Jewgienij Jakowlew/Władimir Rybakow (RUS) Kamaz 43509 +7.53
4. Ajdar Mardiejew/Ajdar Bielajew/Achmed Galiautdinow (RUS) Kamaz 43269 +8.25
5. Anton Szibałow/Dmitrij Nikitin/Iwan Romanow (RUS) Kamaz 43269 +8.39
6. Siergiej Kuprianow/Aleksandr Kuprianow/Dmitrij Swistunow (RUS) Kamaz 4326 +17.51
7. Siarhiej Wiazowicz/Paweł Haranin/Andrij Żyhulin (BY) MAZ 5309RR +27.58
8. Teruhito Sugawara/Mitsugu Takahashi (J) Hino Ranger 500 Series +34.55
9. Bolesław Lewickij/Stanisław Dołgow (RUS) Gaz C41R13 +1:20.14
10. Michaił Szklajew/Aleksandr Łaguta (RUS) Gaz C41R13 +1:30.07
 
PO ETAPIE
1. Sotnikow 7:33.33, 2. Karginow +1.47, 3. Mardiejew +19.49, 4. Szibałow +25.11, 5. Wiazowicz +26.21, 6. Kuprianow +34.11, 7. T. Sugawara +1:13.42, 8. Nikołajew +1:38.35, 9. Szklajew +2:55.01.