Africa Eco Race 2017 - Pożar zatrzymał Jacinto

śro, 4 stycznia 2017 godz. 08:34:37 skomentuj rajdy terenowe
Tagi: Jacinto

MAN Elisabete Jacinto | Fot. Facebook

Gwiazda kategorii ciężarówek w Africa Eco Race, Elisabete Jacinto tym razem nie dojedzie do Dakaru. MAN Portugalki zaczął płonąć i zatrzymał się na początku drugiego oesu w Maroku. Bio-Ritmo Team nie zdołał naprawić samochodu. Jacinto zwolniła trzecie miejsce w T4.

- Przejechaliśmy niemal 70 kilometrów i znaleźliśmy się w uedzie przed pustynią Irk asz-Szabbi, którą musieliśmy pokonać - opowiada Elisabete. - W pewnym momencie Zé (Teixeira) powiedział, że czuje dym w kabinie. Marco (Cochinho) zajął się tą sprawą i stwierdził, że faktycznie coś się pali. Zatrzymaliśmy się natychmiast i wyłączyłam silnik. Wysiedliśmy z samochodu. Z silnika buchały płomienie. Wyciekał olej i to spowodowało pożar. Opanowaliśmy sytuację wykorzystując gaśnice, jednak doszło do poważnej awarii silnika. Wezwaliśmy serwisową ciężarówkę licząc, że uda się kontynuować rajd. Po pewnym czasie okazało się, iż samochodu nie można naprawić. To dla nad wielkie rozczarowanie, ponieważ ciężko pracowaliśmy przed startem i byliśmy dobrze przygotowani.

Po czterech startach w Rajdzie Dakar na motocyklu, wygraniu klasyfikacji kobiet w edycji 2000, Elisabete dos Santos Marques Jacinto przesiadła się do ciężarówki. Jeszcze sześć razy zaliczyła Dakar. Od 2010 startuje w Africa Race. W 2011 i 2012 roku zajęła drugie miejsce w maratonie, w 2013, 2014 i 2016 była trzecia na mecie, w 2015 wygrała etap.

Fot. facebook.com/Elisabete-Jacinto