Dakar 2018 - Problemy zdrowotne Baumela

nie, 7 stycznia 2018 godz. 20:04:40 skomentuj rajdy terenowe

Nasser Al-Attiyah i Matthieu Baumel

Reprezentanci Toyota Gazoo Racing - Giniel de Villiers, Nasser Al-Attiyah i Bernhard Ten Brinke bezpiecznie ukończyli drugi etap Rajdu Dakar.

De Villiers-Von Zitzewitz zajęli czwarte miejsce, Al Attiyah-Baumel ósme, Ten Brinke-Périn jedenaste.

De Villiers awansował na trzecie miejsce w rajdzie, Al Attiyah spadł na piątą pozycję i traci ponad dwanaście minut do prowadzącego Cyrila Despresa.

Al-Attiyah i Matthieu Baumel otwierali dzisiaj trasę przed rywalami, co dodatkowo utrudniało nawigację Baumelowi. Francuz miał dzisiaj do tego spore problemy zdrowotne na trasie prowadzącej przez wydmy, stąd słabszy wynik faworytów rajdu.

- Nie było łatwo. Przez cały dzień otwieraliśmy trasę. Powodem, dla którego traciliśmy dużo czasu jest to, że Matthieu pochorował się od samego początku i musiałem się nim zająć. Ukończyliśmy jednak etap. Wiemy, że straciliśmy dużo czasu. Jutro będzie lepiej - komentował Nasser Al-Attiyah.

- To był ciężki dzień, tak jak się spodziewaliśmy, zwłaszcza przez 70 kilometrów na wydmach - komentował Giniel de Villiers. - Było naprawdę ciężko, a nawigacja nie była łatwa. Były trzy miejsca, w których zawracaliśmy i szukaliśmy punktu kontrolnego. Poza tym nie podejmowaliśmy zbyt dużego ryzyka. Było dość niebezpiecznie. Wpadasz w przyjemny rytm, a potem trafia się coś, co może cię złapać. Samochód spisuje się dobrze.
 

Partner Strategiczny Rajdu Dakar